Ziołolecznictwo

Wyświetlanie 1–16 z 82 wyników

Ziołolecznictwo przeżywa obecnie ogromny renesans. Chętnie sięgamy po ziołowe leki jako alternatywę dla swoich chemicznych odpowiedników, ale coraz częściej także leczymy domowymi sposobami różne dolegliwości, opierając swoje terapie właśnie na ziołach. zioła jednak, o czym nie wolno zapominać bywają także bardzo silnymi truciznami, źle dobrane nie tylko nie pomogą, ale mogą nasilić dolegliwości lub spowodować nowe. Tu z pomocą przyjdą nam książki o ziołolecznictwie. Nie powinniśmy zaczynać przygody z ziołami bez podstawowej, ale rzetelnej i sprawdzonej wiedzy o działaniu ziół, ich wzajemnym oddziaływaniu oraz interakcjach np. z jedzeniem, lekami, czy np. słońcem (dla przykładu pijąc dziurawiec, powinniśmy ograniczyć kąpiele słoneczne).

Początkujący zielarz lub zielarka powinna zaprzyjaźnić się z książką „Siła ziół – Dbanie o zdrowie jest prostsze, niż myślisz.” Patrycji Machałek. W przystępnej formie autorka dzieli się sposobami na codzienne dolegliwości. Książki o ziołolecznictwie to także wiedza o profilaktyce i metodach nie tylko pomagającej w konkretnej dolegliwości, ale ogólnie usprawniających nasze ciało, jak na przykład pozycja „Zielony detoks” Zbigniewa T.Nowaka.

Czytaj więcej

Obecnie wiele osób pragnie poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwości jadalnych roślin. W związku z tym mogą one sięgnąć po książki o ziołach, które zawierają mnóstwo interesujących informacji. W trakcie lektury dzieł autorów, którzy zajmują się tym tematem, czytelnik dowiaduje się więcej między innymi o ich działaniu na organizm i leczeniu nimi, a także o gatunkach zdatnych do spożycia oraz sposobach przyrządzania rozmaitych wyrobów.

Jakie treści można znaleźć w książkach o ziołach?

Ziołolecznictwo to bardzo szerokie zagadnienie. W związku z tym książki należące do tej kategorii również są bardzo zróżnicowane. Opisują one zatem takie kwestie jak leczenie ziołami, ich przyrządzanie i stosowanie w kuchni, skupiają się też na ich klasyfikacji i rozpoznawaniu i na wielu dodatkowych aspektach. Czytelnicy mogą zatem sięgnąć między innymi po zielniki, atlasy, przewodniki, poradniki kucharskie czy inne propozycje. Opisują one rozmaite gatunki roślin oraz ich właściwości. 

Szeroki wybór autorów książek o ziołach

Teksty dotyczące ziołolecznictwa są tworzone przez znanych autorów. Wśród nich znajdują się takie nazwiska twórców książek o ziołach i leczeniu nimi jak Patrycja Machałek, Zbigniew T. Nowak, Mateusz Emanuel Senderski, ojciec Teodor Książkiewicz czy Małgorzata Kalemba-Drożdż. Warto zwrócić uwagę także na historyczne dzieła, które wyszły spod pióra takich osób jak święta Hildegarda z Bingen. Właściwości roślin są wszak wykorzystywane i opisywane już od wielu lat.

Książki o ziołach, czyli wiedza na temat natury

Współcześnie ziołolecznictwo to zagadnienie, które wciąż się rozwija, ale jest też obecne w dawnych tradycjach czy obyczajach. Książki o ziołach i leczeniu nimi są wykorzystywane jako źródło wiedzy dotyczące działania niektórych roślin. Charakteryzuje się w nich ich właściwości, wzajemnie oddziaływanie na siebie czy też okoliczności, w jakich można je przyjmować. W razie wątpliwości należy zawsze zasięgnąć opinii lekarza i skonsultować z nim informacje zaczerpnięte z takich dzieł.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające