Wielki Zielnik Klasztorny, o. Hermann-Josef Weidinger

Waga 1 kg
%

163,18 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Z nieukrywaną satysfakcją oddajemy w ręce Czytelników dzieło życia ojca Hermanna-Josefa Weidingera, austriackiego mnicha-zielarza, w którym przekazuje nam klucz do skarbnicy swej obszernej wiedzy. Mistrzowski styl przekazu poparty osobistym doświadczeniem „proboszcza-zielarza” sprawia, że przedkładane dzieło może być jednym z najbardziej przydatnych w życiu każdej rodziny. Porady z zakresu przyrodolecznictwa, przekazywane przez o. Hermanna-Josefa zyskały ogromną popularność ( zwłaszcza w krajach zachodnich ) dzięki jego obecności w mediach, oraz licznym wykładom, podczas których spotykał się z tysiącami ludzi na całym świecie. Jego wiedza teoretyczna z zakresu ziołolecznictwa została ugruntowana w Karlstein – austriackiej miejscowości w której przejął opiekę nad stowarzyszeniem „Przyjaciół Ziół Leczniczych” po powrocie ze swej ponad 15 letniej podróży misyjnej (Chiny, Tajwan, Ameryka Północna). To właśnie w Karlstein za namową o. Hermanna-Josefa, okoliczni rolnicy zgodzili się na stworzenie wielkiej uprawy ziół leczniczych, zajmującej obszar ok. 7 hektarów. To nowatorskie przedsięwzięcie stało się w krótkim czasie miejscem indywidualnych jak i grupowych spotkań ludzi pragnących poznać dobroczynny wpływ ziół przy różnorakich schorzeniach. Rosnące zainteresowanie społeczne sprawiło, że powstał zakład produkcji mieszanek ziołowych, eliksirów i naturalnych kosmetyków. Kilkudziesięcioletnia praktyka oraz wiedza teoretyczna pozyskana w czasie odbytych studiów pozwoliła temu niezwykłemu człowiekowi otrzymać miejsce obok tak wielkich postaci jak św. Hildegarda, Paracelsus czy ks. Sebastian Kneipp.

W tym obszernym zielniku, rozpisanym na cały rok, uznany i ceniony mnich-zielarz, dysponujący niezwykle bogatym doświadczeniem zielarskim i życiowym, daje klucz do skarbnicy swej wiedzy. To swoisty poradnik życia w zgodzie z naturą, prezentujący garść życiowych porad na każdy dzień roku, liczne wskazówki dotyczące stosowania ziół służących zdrowiu oraz głęboko inspirujące słowa, zachęcające do świadomego kształtowania otaczającego nas świata. Żywy styl, obrazowy i szczery język, a przede wszystkim fakt że każde słowo bierze swój początek z wewnętrznego przekonania, czynią to dzieło cenną i wyjątkową lekturą. Doskonały znawca przyrodolecznictwa, wychowawca, kaznodzieja i zielarz w jednej osobie, po mistrzowsku potrafi zachęcić czytelników do podjęcia trudu głębszego i bardziej świadomego życia.

Oprócz wielkiego zielnika i poradnika książka zawiera także wspomnienia ojca Hermanna-Josefa. Ten głęboko refleksyjny, a jednocześnie niezwykle pogodny poradnik życia i ziołolecznictwa, proponuje garść życiowych porad dotyczących zdrowia, przeznaczonych na każdy dzień roku. Krótka, zwięzła i trafna idea, zaczerpnięta ze skarbca duchowego doświadczenia i mądrości ojca Hermanna-Josefa, poprzedza zestaw receptur na napary, maści i inne środki lecznicze przygotowane z ziół, przepisy kuchenne oraz sugestie dotyczące świadomego kształtowania naszego życia, środowiska i otaczającego nas świata.

Wydawnictwo: AA

Rok wydania: 2021

Okładka: twarda

Format: 240×330

Ilość stron: 544

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…