Joga a ciemna noc duszy Simon Haas

Podróż duszy ku świętej miłości. Autor Księgi dharmy

Waga 1 kg
%

31,98 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Simon Haas urodził się w 1975 roku. Ponad trzydzieści lat temu zainteresował się mądrością starożytnych kultur. W młodzieńczym wieku spędził dziesięć lat w Indiach. W tamtejszych świątyniach i klasztorach studiował święte księgi. Przez szesnaście lat pobierał nauki od starszego mistrza tradycji bhakti reprezentującego nieprzerwaną od tysiącleci sukcesję nauczycieli.

Odkąd Simon Hass ukończył w wyróżnieniem Uniwersytet Cambridge, przybliża nauki starożytnych Indii współczesnym odbiorcom na całym świecie. Prowadzi wykłady, warsztaty i seminaria dotyczące filozofii jogi i innych mądrości starożytnych Indii.

Jest też autorem bestsellera – Księga Dharmy. Podejmowanie świadomych decyzji.

„Lektura bardzo na czasie, świetny towarzysz podróży. Polecam ją każdemu, a zwłaszcza nauczycielom i adeptom jogi. To pozycja zdecydowanie obowiązkowa”.

Twanna Doherty, CEO w Yogamatters

„Simon Haas zręcznie rzuca światło na starożytny tekst Bhagawadgity, odkrywając przed nami jej głęboki związek z naszym codziennym życiem. Haas umiejętnie wplata weń piękne, z życia wzięte opowieści, sprawiając tym samym, że jej mądrość jest dla nas przystępna w czasach, gdy tak bardzo jej potrzebujemy. Prawdopodobnie nikt wcześniej nie zrobił tego w taki sposób”.

Jonathan Glass, M.Ac., C.A.T., lekarz ajurwedyjski i autor Total Life Cleanse: A 28-Day Program to Detoxify and Nourish the Body, Mind, and Soul (Healing Arts Press, 2018)

„Co mają ze sobą wspólnego Ardźuna (ze słynnej Bhagawadgity) i św. Jan od Krzyża? Między innymi to, że doświadczyli ciemnej nocy duszy – innymi słowy przeszli proces oczyszczenia na drodze do transcendencji. Ale czy ta przysłowiowa ciemna noc przytrafiła się jedynie im? Nie. Simon Haas zauważa, że cierpienia natury egzystencjalnej prędzej czy później dopadną każdego z nas. W swej inspirującej i pouczającej książce Joga a ciemna noc duszy autor wykorzystuje ciemną noc Ardźuny do przeanalizowania własnej ciemnej nocy, co jest procesem leczniczym zarówno dla niego, jak i dla nas. Skupia się zwłaszcza na tradycji jogi i starożytnych indyjskich lekturach dotyczących bhakti, a przede wszystkim na Bhagawadgicie. Opiera się na doświadczeniu własnym i mędrców przybliża czytelnikom światło oświecenia i pokazuje, że ciemna noc nie jest właściwie aż tak ciemna, lecz raczej stanowi katalizator prowadzący do przebudzenia. To miarodajna, metafizyczna książka o jodze, która zabiera nas poza obszar potrzeb ciała oraz umysłu i umieszcza w świetlistej przestrzeni duchowej. Czegóż więcej mógłby chcieć wytrawny czytelnik?”.

Steven J. Rosen (Satyaraja Dasa), autor około trzydziestu książek o wisznuizmie i pokrewnych tematach; starszy redaktor „Journal of Vaishnava Studies” i zastępca redaktora czasopisma „Back to Godhead”

„Lektura tej książki to prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że spodoba się też młodym ludziom z całego świata, którzy będą chcieli zgłębić zrozumienie prawdziwej, majestatycznej nauki jogi”.

        Charlotta Martinus, założycielka TeenYoga i Dyrektorka Universal Yoga Ltd.

„Simon Haas znowu to zrobił. Z błyskotliwą percepcją mędrca opowiedział starożytną klasyczną Bhagawadgitę tak, by była zrozumiała dla każdego. Wykorzystywałem książkę Haasa Księga Dharmy. Podejmowanie świadomych decyzji jako podręcznik na kursie trenerów jogi. Ta pozycja też znajdzie się w naszym programie nauczania”.

Dr Richard A. Masla, założyciel Ayurveda Health Retreat oraz YogaVeda School of Yoga & Ayurveda

„Haas czerpie obszernie z Bhagawadgity i innych klasycznych tekstów traktujących o jodze, okraszając książkę barwnymi opowieściami ze swych podróży i własnego rozwoju duchowego. Inspirujące opowieści, czy to o dziewczynce na lotnisku Heathrow, o psie na wrzosowiskach Yorkshire, czy też o świętych z krematoriów bądź o indyjskich małpach, otwierają nasze serca i umysły, wzbudzając wdzięczność dla potężnej transformującej mocy, jaką niesie ciemna noc duszy, dzięki której możemy zmienić swoje życie i przejść od strachu i chaosu do miłości i współczucia”.

Catherine L. Schweig, redaktor naczelna Goddess: When She Rules (Golden Dragonfly Press, 2017) i autorka ponad pięćdziesięciu artykułów o jodze i Bhagawadgicie.

Wydawnictwo: Manendra

Rok wydania: 2021

Format: 145×210

Ilość stron: 243

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…