Zioła z polskich łąk, Zbigniew T. Nowak

Waga 1 kg
%

57,32 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Nowe rozszerzone wydanie!

Polskie łąki i pastwiska to jedna wielka apteka!

Na łąkach i pastwiskach występują takie zioła, które budzą dziś podziw nowoczesnej medycyny. Można z nich pozyskiwać aż do późnej jesieni najwartościowsze leki niemal na wszystkie choroby, z którymi zmaga się współczesny człowiek. I to zupełnie za darmo! Potrzeba jedynie do tego odpowiedniej wiedzy, a w jej zdobyciu pomoże Czytelnikowi właśnie ta obszerna, wartościowa książka.

Dzięki niej bez trudu nauczymy się rozpoznawać rośliny lecznicze, a także dowiemy kiedy je zbierać, jak suszyć i przetwarzać na domowe specyfiki dla zdrowia. Znajdziemy tu wyczerpujące informacje na temat leczniczych właściwości opisywanych ziół w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny oraz dodatkowo cenne porady dotyczące ich zastosowania w kuchni i kosmetyce. Poradnik zawiera też mnóstwo oryginalnych receptur na naturalne domowe leki i przepisy na prozdrowotne dania oraz kosmetyki.

To kompletny przewodnik dla wszystkich, którzy chcą czerpać zdrowie z niezawodnej apteki natury

“Zioła z polskich łąk” to pozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o właściwościach leczniczych niektórych roślin. Taka wiedza na pewno przyda się w wielu przypadkach.

Wokół nas, na łąkach, polanach czy pastwiskach, rośnie mnóstwo roślin leczniczych, które warto wykorzystać w trosce o własne zdrowie. Zioła, dzięki swoim właściwościom, od wieków stosowane są w medycynie, gastronomii czy kosmetologii. Warto je poznać i korzystać z darów, jakie przygotowała dla nas natura. Pomoże nam w tym książka Zbigniewa T. Nowaka “Zioła z polskich łąk”, która stanowi kompendium wiedzy na temat roślin leczniczych powszechnie rosnących na polskich łąkach.

Autor niniejszej publikacji przedstawia, takie popularne i znane rośliny, jak: bluszczyk kurdybanek, pokrzywa, babka lancetowata, mniszek lekarski, stokrotka, tasznik, podbiał, krwawnik, świetlik łąkowy, skrzyp polny, pięciornik gęsi czy szczaw, ale i wiele mniej znanych, a równie wartościowych ziół. Każdemu z nich poświęca znaczną ilość miejsca, szczegółowo je opisując. Dowiemy się więc, gdzie dana roślina występuje, kiedy ją najlepiej zbierać, jak suszyć i przechowywać, jakie substancje lecznicze i odżywcze zawiera, jakie posiada właściwości, w jakich schorzeniach warto ją stosować. Poznamy też ciekawostki historyczne, odniesienia do medycyny ludowej oraz informacje o przeciwwskazaniach do stosowania danego zioła.

Po przedstawieniu konkretnej rośliny autor podaje przykłady na jej wykorzystanie, zarówno receptury lecznicze i kosmetyczne, jak i kulinarne. Znajdziemy tu więc przepisy na potrawy i napoje, preparaty wspomagające leczenie (syropy, nalewki, napary, krople) oraz naturalne kosmetyki (szampony, płukanki do włosów, maseczki, oliwki). Wszystkie przepisy są bardzo szczegółowe, zawierają dokładne proporcje składników, sposób przygotowania specyfiku oraz informację na temat korzyści dla zdrowia bądź urody, jakie przyniesie stosowanie danego specyfiku. Książka może stanowić inspirację do szerszego wykorzystania ziół w codziennym życiu. Będzie idealną pozycją zarówno dla osób zainteresowanych ziołolecznictwem, jak i tych, które w temat dopiero wchodzą.

Zbigniew T. Nowak to polski botanik, dziennikarz i pasjonat ziołolecznictwa. Jako znawca roślin leczniczych od ponad 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Jest autorem blisko 50 książek i publikacji na temat leczenia najróżniejszych schorzeń przy pomocy ziół. Ma na swoim koncie, takie tytuły jak: “Ziołowa apteka seniora”, “Ziołowa klinika odchudzania”, “Sprawdzone sposoby na wzmocnienie odporności” czy “Odtruj organizm i żyj dłużej”.

Wydawnictwo: Aromat Słowa Kraków

Rok wydania: 2020

Okładka: twarda

Format: 170×240

Ilość stron: 352

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…