Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze, dr Gabor Mate i Daniel Mate

Pouczająca podróż ku poznaniu zależności między dobrym samopoczuciem emocjonalnym i komunikatywnością społeczną a zdrowiem, chorobami i uzależnieniami. Bessel Von Der Kolk

Waga 1 kg
%

57,39 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Uznany autor bestsellerów Kiedy ciało mówi nie oraz Bliskie spotkania z uzależnieniem powraca z nową książką.

W tej rewolucyjnej publikacji doktor Gabor Mat analizuje, jak kraje zachodnie, które szczycą się swoimi systemami opieki zdrowotnej, faktycznie odnotowują wzrost liczby chorób przewlekłych i ogólnego złego stanu zdrowia. Prawie 70 procent Amerykanów stosuje co najmniej jeden lek na receptę; ponad połowa bierze dwa. W Kanadzie co piąta osoba ma nadciśnienie tętnicze. W Europie rozpoznaje się je u ponad 30 procent populacji. Wszędzie wzrasta liczba chorób psychicznych nastolatków. Więc co tak naprawdę jest “normalne”, jeśli chodzi o zdrowie?

W ciągu czterdziestu lat doświadczenia klinicznego Mat uznał dominujące rozumienie “normalności” za fałszywe i nieuwzględniające roli, jaką trauma, stres i presja współczesnego życia wywierają na nasze ciała i umysły kosztem dobrego zdrowia. Pomimo całej wiedzy i zaawansowanych technologii zachodnia medycyna często nie traktuje człowieka całościowo, ignorując to, jak toksyczna jest dzisiejsza kultura, która obciąża organizm, układ odpornościowy i osłabia równowagę emocjonalną.

Mat obala powszechne mity na temat tego, co powoduje, że chorujemy, łączy kropki między chorobami jednostek a pogarszającą się kondycją społeczeństwa oraz oferuje pełen współczucia przewodnik po zdrowiu i leczeniu.

Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 543
Format: 150×225

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…