CIAŁO. Edycja ilustrowana. Instrukcja dla użytkownika, Bill Bryson

Ironiczny i zabawny – klasyczny Bryson. Książka lekko napisana i w stu procentach wiarygodna. SUNDAY TIMES

Waga 1 kg
%

106,52 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Fascynująca opowieść o ludzkim ciele, o tym, jak jest zbudowane i w jaki sposób funkcjonuje.

Zajrzyj w głąb ludzkiego organizmu wraz z Billem Brysonem dzięki jego publikacji “Ciało. Instrukcja dla użytkownika”.

Za sprawą swojej książki “Ciało. Instrukcja dla użytkownika” Bill Bryson zabiera czytelnika na fascynującą wyprawę badawczą po ludzkim ciele. Dzięki jego opowieści czytelnik zrozumie, jak zbudowane jest nasz organizm i jak wiele procesów w nim zachodzi. Wszystko to w towarzystwie niezrównanego kompana i niestrudzonego gawędziarza, który nie tylko z ogromną wprawą oprowadza czytelnika po zakamarkach ludzkiego ciała, ale także ze swadą wyjaśnia, jak ono funkcjonuje, podkreśla zdolności do regeneracji i samoleczenia, a jednocześnie ostrzega, w jakich sytuacjach może nas zawieść.

Autor tego swoistego przewodnika w bardzo przystępny sposób przedstawia kolejne fakty związane z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Kompleksowo przedstawia mechanizmy sterujące pracą poszczególnych narządów. Nie ucieka od faktów historycznych ani terminów medycznych, ale podaje je w sposób przystępny i zrozumiały dla laika. Swoją opowieść uzupełnia humorystycznymi anegdotami, które sprawiają, że lektura staje się fascynującą przygodą.

Książka podzielona została na 23 rozdziały. Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu. Jest więc rozdział poświęcony mózgowi, skórze, ustom, gardłu, układowi odpornościowemu, autor porusza tematykę jedzenia, snu, oddychania, opowiada o poczęciu i narodzinach, chorobach, a oddzielny rozdział poświęca nowotworom. Czy wiesz, ile razy dziennie mrugasz? Czy włosy są trwalsze niż reszta naszego ciała? Co tak naprawdę robi nasze serce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w książce Billa Brysona.


Opinie o książce

Wspaniały przewodnik …. Spacer z Brysonem po strukturach anatomicznych człowieka, tajnikach fizjologii, ewolucji i procesów chorobotwórczych (cukrzyca, rak, infekcje) jest niezwykle pouczający, przystępny i zabawny.

“Booklist”

Bryson opisuje tajemnicę chorób, fizjologię bólu oraz postępy poczynione w zakresie ich leczenia i czyni to wszystko z czułością i taktem. Ton Brysona, w całej tej wybitnej pracy, jest z jednej strony pouczający, a z drugiej życzliwy, zachęcając czytelnika by wraz z nim dzielić zachwyt wobec budowy ciała i tego, do czego jest ono zdolne.

“Publishers Weekly”


O autorze

Bill Bryson, a właściwie William McGuire Bryson, to urodzony w 1951 roku amerykański pisarz, autor książek podróżniczych i popularnonaukowych. W swoim dorobku ma takie pozycje jak “Zapiski z małej wyspy”, “Zapiski z wielkiego kraju”, “Ani tu, ani tam. Europa dla początkujących i średnio zaawansowanych” czy “Śniadanie z kangurami. Australijskie przygody”. Sławę i uznanie przyniosła mu publikacja “Krótka historia prawie wszystkiego”.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2022

Okładka: twarda z obwolutą

Format: 195×255

Ilość stron: 560

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…