Naturalne leczenie boreliozy – czy to możliwe?

Naturalne leczenie boreliozy – czy to możliwe?

Jedna z najtrudniejszych do wykrycia chorób zbiera swoje żniwo szczególnie w sezonie na kleszcze. Nieleczona borelioza potrafi rozwijać w bardzo nieprzewidziany sposób. Czy istnieją naturalne metody na to, by sobie z nią poradzić? Warto przyjrzeć się alternatywnym możliwościom do leczenia antybiotykami – poznaj dostępne metody!

Nieskuteczna walka z boreliozą

Wiele osób odczuwa uzasadniony lęk przed wchodzeniem do lasu lub w wysokie trawy w okresie letnim, kiedy to kleszcze polują na swoje ofiary. Przenoszą one bardzo zaawansowaną formę bakterii, która potrafi oszukać ludzki system odpornościowy. Wywołuje ona dość poważną chorobę, jaką jest borelioza. Jak leczyć w takim przypadku? Odpowiedź nie jest prosta ze względu na to, że wywołująca ją bakteria jest niezwykle odporna na antybiotyki.

Leki te działają głównie wtedy, gdy zachodzi podział komórkowy. U tej konkretnego mikroorganizmu zachodzi on wyjątkowo rzadko, a w celu obronnym, ten czas może być jeszcze bardziej wydłużony. Jak widać, chemiczne rozwiązania zawodzą dość często w tym przypadku, a nieleczona choroba może mieć poważne konsekwencje. Z pomocą mogą jednak przyjść naturalne metody.

Nie lekceważ boreliozy

Dlaczego tak istotne jest znalezienie właściwego leku? Nieleczona borelioza wywołuje bardzo dotkliwe komplikacje. Objawy mylone są m.in. ze stwardnieniem rozsianym lub zapaleniem stawów. Z zestawu książek “Naturalne leczenie boreliozy” i “Borelioza i koinfekcje” dowiadujemy się, że możemy spotkać także powikłania dotyczące zdrowia psychicznego.

Dużym utrudnieniem w rozpoznaniu choroby jest m.in. to, że najbardziej typowy objaw, jakim jest wędrujący rumień, nie występuje u wszystkich. Wiele osób żyje w nieświadomości, że miało styczność z zarażonym kleszczem nawet bardzo długi czas, zanim pojawią się niepokojące znaki. Zatem leczenie boreliozy rozpoczyna się często z dużym opóźnieniem, kiedy spada efektywność i prawdopodobieństwo powodzenia antybiotykowej terapii. Można wtedy spróbować zwrócić się wtedy w stronę sprawdzonych naturalnych sposobów, które odnoszą pozytywne rezultaty, choć przy konsultacji z lekarzem.

Naturalne leczenie boreliozy – na czym polega?

Ciekawe rozwiązania znajdziemy w jednej ze wspomnianych książek, gdzie autor Wolf-Dieter Storl pisze o korzeniu szczeci sukienniczej, który jemu samemu pomógł w zwalczeniu uporczywego schorzenia. Naturalne leczenie boreliozy wymaga odpowiedniego naparu, ale też terapii temperaturowej, która wykorzystuje słabość mikrobu na gorąco. Konieczne jest tutaj sztuczne nagrzanie organizmu do co najmniej 42 stopni Celsjusza, w których bakteria umiera. Nie jest to jednak metoda dla wszystkich. Odradza się to osobom, które cierpią na choroby związane z sercem, układem krążenia, czy cierpiące na cukrzycę.

Szukając skutecznych rozwiązań na tę wyjątkowo nieprzyjemną chorobę, warto przyjrzeć się także naturalnym metodom. Kwestia tego, jak leczyć boreliozę zależy od indywidualnych wskazań oraz stadium, w jakim się znajdujemy. Jeśli mierzysz się tym problemem, sprawdź koniecznie w powyższych książkach więcej szczegółów dotyczących nieinwazyjnego radzenia sobie z tym problemem. Pamiętaj, że nieleczona choroba może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia!