Mięsień lędźwiowy. Klucz do fizycznego, emocjonalnego i duchowego dobrostanu, Jo Ann Staugaard-Jones

Autorka książki The anatomy of exercise and movement for the study of dance, pilates, sports and yoga

Waga 1 kg
%

49,12 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Położony głęboko w jamie brzusznej, łączący biodro z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa – mięsień lędźwiowy jest kluczowy dla postawy, ruchu i ogólnego dobrego stanu ciała. To jedyny mięsień, który wiąże górną część ciała z dolną, a jego wpływ rozciąga się na układ nerwowy, krwionośny i inne systemy ludzkiego organizmu. Siedzący tryb życia oznacza problemy z mięśniem lędźwiowym, a te z kolei powodują narastanie bólów kręgosłupa i bioder. Takie dolegliwości mogą dotykać nie tylko “skazanych na biurko”, ale nawet sportowców. Autorka książki omawia, jak utrzymać równowagę mięśnia lędźwiowego za pomocą ćwiczeń, oraz analizuje jego funkcję i rolę w rozmaitych aspektach funkcjonowania człowieka – fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Osiemdziesiąt kolorowych ilustracji pokazuje anatomiczne szczegóły ćwiczeń i pozycji, które pomagają utrzymać ten istotny obszar ciała człowieka w zdrowiu.

“Jo Ann Staugaard-Jones opisała w interesujący sposób mięsień lędźwiowy i jego rolę w bólu pleców oraz wyjaśniła, jak korzystać z siły płynącej z miednicy – na fizycznym, emocjonalnym i duchowym poziomie. Ta książka jest rezultatem wieloletniej pracy. ”

Thomas Myers, autor książki “Taśmy anatomiczne”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Wydawnictwo: Galaktyka

Rok wydania: 2022

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format: 205×275

Ilość stron:128

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…