Zdrowie w naturze

Wyświetlanie 1–16 z 288 wyników

Kiedy współczesne metody leczenia nie pomagają często uciekamy się do sposobów alternatywnych. Medycyna naturalna opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na naturalnych metodach leczenia, takich jak zioła, nasiona i rośliny. Nie używa się w niej chemicznych leków ani technik, które ingerują w ciało człowieka. Medycyna naturalna jest wykorzystywana od wieków i ceniona w szczególności za brak skutków ubocznych. Stosuje się w niej techniki obejmujące masaże, ziołolecznictwo, leczenie światłem, kolorami, za pomocą drzew, kamieni, akupunktury czy homeopatii. W naszym serwisie można znaleźć książki poświęcone ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Książki z tego zakresu dają cenne wskazówki dotyczące utrzymania ciała w stanie równowagi. Medycyna naturalna może być krokiem w kierunku poznania własnego organizmu i podjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie. W tej kategorii proponujemy książki o naturalnym leczeniu, poświęconym tradycyjnym i sprawdzonym metodom leczenia w atrakcyjnych cenach. W ofercie posiadamy pozycje zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. Wśród proponowanej literatury znajdziesz książki związane z naturalną medycyną, odkwaszaniem organizmu, leczeniem ziołami i pracą z umysłem w procesie zdrowienia.

Czytaj więcej

Przyroda od zarania dziejów jest wykorzystywana przez człowieka do różnych celów. Przykładem może być między innymi medycyna naturalna. Książki dotyczące tego zagadnienia uwzględniają holistyczne podejście do zdrowia, rozwoju oraz otaczającego ludzi świata. Takie podejście stawia również na stosowanie roślinnych wyrobów i czerpanie z nich tego, co może mieć pozytywny wpływ na organizm. Dla wielu osób to alternatywa dla tradycyjnych metod leczenia wybranych dolegliwości.

Co wyróżnia medycynę naturalną?

To, co wyróżnia takie sposoby wspierania swojego zdrowia, to przede wszystkim czerpanie z bogactwa natury. Medycyna holistyczna sięga bowiem po rośliny, ich liście, korzenie czy nasiona, by wydobywać z nich potrzebne składniki. Nie wykorzystuje się tutaj bezpośredniej ingerencji w ludzkie ciało. Takie naturalne sposoby działania znane są od wieków w wielu kulturach i niektóre z nich przetrwały do współczesnych czasów, nadal ciesząc się popularnością w pewnych kręgach i są opisywane w książkach.

Szeroki wybór książek o medycynie holistycznej

Obecnie na rynku dostępne są liczne tytuły dotyczące alternatywnych działań mogących wspierać organizm w naturalnym procesie zdrowienia. Książki o medycynie holistycznej poruszają takie zagadnienia, jak sposób żywienia czy diety, techniki różnych masażów, sposoby wykorzystywania roślin w codziennym życiu, przepisy na rozmaite potrawy czy też porady, jak używać takich produktów jak olejki eteryczne. Są to dzieła autorstwa wielu twórców, na przykład Ellen Fischer, Andrzeja Kondratiuka, Christiny Schmid czy Aliny Korytkowskiej.

Medycyna holistyczna, czyli wykorzystanie natury

Niektórzy pragną spoglądać na świat i człowieka całościowo. Przykładem tego jest właśnie medycyna holistyczna i książki o niej. Naturalne metody działania, bazujące na przykład na rozmaitych właściwościach roślin, bywają wybierane przez osoby, które pragną wesprzeć swój organizm w procesie leczenia. Wydawane pozycje polskich i zagranicznych twórców zawierają wskazówki, jakie można wykorzystać podczas odkrywania ziołolecznictwa, odkwaszania czy też pracy z umysłem.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające