Książki o ajurwedzie

Wyświetlanie 1–16 z 28 wyników

Ajurweda przyszła do nas z Indii i naucza, że każda osoba ma wystarczająco dużo energii, aby być zdrowa. Książki o ajuwerdzie nauczają, że każdy z nas ma otwarte drzwi do zdrowego stylu życia, którego kluczem jest badanie i rozumienie ciała i jego potrzeb.

Jeśli zdecydujesz się zacząć jeść na zasadach, jakie określa Ajurweda, przede wszystkim trzeba znać zasady diety:

Jedz, kiedy jesteś głodny. Trzeba słuchać swojego ciała, aby zrozumieć jego poszczególne rytmy biologiczne. Ponieważ organizm najlepiej wie, kiedy powinieneś jeść. Przejadanie się absolutnie nie jest mile widziane. Jest jeden limit czasowy – na śniadanie, które należy zjeść do dziewiątej rano. Gotuj wyłącznie ze świeżych produktów. Tylko naturalne owoce i warzywa, najlepiej surowe. Rzeczywiście, podczas każdego przetwarzania produkty tracą znaczną część życiodajnej energii i aromatu. Przestrzegaj też zasad zgodności produktów.
Jedz mleko lub jogurt oddzielnie od kwaśnych owoców, lub owoców cytrusowych. Jedz owoce oddzielnie od ziemniaków i innych produktów skrobiowych. Nie używaj mleka razem z innymi produktami białkowymi. Uwzględnij wszystkie 6 smaków w swojej diecie. Różne przyprawy są również bardzo ważne w żywieniu ajurwedyjskim. Zawierają wiele cennych substancji, które są korzystne dla organizmu. Ale nie powinieneś przesadzać, w przeciwnym razie możesz łatwo zepsuć nie tylko danie, ale także żołądek. Nie spiesz się podczas jedzenia.

Raz w tygodniu umów się na post – przestrzegaj dowolnej diety. Na początku nie będzie łatwo przyzwyczaić się do ograniczeń, ale z czasem poczujesz lekkość i zrozumiesz piękno tej zasady.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające

NEWSLETTER

Subskrybuj jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach