Geniusz w genach. Medycyna epigenetyczna i nowa biologia intencji, Dawson Church

Waga 1 kg
%

56,58 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Czy to geny decydują o naszym zdrowiu i przeznaczeniu? Powołując się na ponad 300 badań medycznych, autor przybliża nam dziedzinę epigenetyki. Przekonuje, że ludzka świadomość i środowisko zewnętrzne wywierają ogromny wpływ na geny, dosłownie włączając i wyłączając je z taką szybkością, z jaką biegnie myśl. Przeczytaj jak przekonania i emocje mogą wyzwalać ekspresję nici DNA i jak w związku z tym świadomie możesz wpływać na własne zdrowie. Znajdziesz tu praktyczną syntezę współczesnej nauki, medycyny, psychologii i duchowości.

„Postępy w dziedzinie epigenetyki i fizyki kwantowej zwiastują globalną ewolucję, która głęboko wpłynie na życie każdej osoby na tej planecie. W książce Geniusz w genach Dawson Church fachowo syntezuje tę złożoną, zmieniająca życie naukę, prezentując ją laikom w przystępny i elegancki sposób. Uświadom sobie jak wielki masz wpływ na swoje zdrowie i szczęście; przeczytaj tę inspirującą książkę!”
Bruce Lipton
biolog komórki, autor książki Biologia przekonań
Metody medycyny energetycznej i psychologii energetycznej potrafią przynieść ulgę w chorobach chronicznych, zredukować objawy chorób autoimmunologicznych oraz eliminować traumy psychiczne ze skutecznością i szybkością, o jakich konwencjonalne metody leczenia mogą zaledwie pomarzyć.
Stosowanie tych metod – z korzyścią dla szczęścia ludzi, dla rozwiązywania konfliktów społecznych i wprowadzania zmian politycznych – zawiera w sobie obietnicę radykalnej, pozytywnej zmiany w kondycji człowieka, takiej, która sięga daleko poza służbę zdrowia. Obiecują one wpływać na społeczeństwo równie głęboko, jak przełomowe, naukowe i artystyczne zdobycze renesansu, które zmieniły bieg cywilizacji. Są awangardą nauki, o czym świadczy coraz większa liczba dowodów naukowych obiektywnie ukazujących ich skuteczność.
Opisom konkretnych przypadków, gromadzonych przez pionierów tej nowej medycyny i nowej psychologii, towarzyszy odkrywanie przez naukowców dokładnych szlaków, którymi biegną w ludzkiej świadomości zmiany owocujące poprawą w ciele człowieka. Gdy myślimy i doświadczamy własnych uczuć, nasze ciało odpowiada na nie kompleksowym układem zmian. Każda myśl czy odczucie uruchamia w narządach określoną kaskadę przemian biochemicznych. Każde doświadczenie powoduje zmiany genetyczne w komórkach. Te nowe odkrycia mają rewolucyjny wpływ na stan zdrowia człowieka i proces uzdrawiania.
Niniejsza książka podejmuje wyzwanie, aby wyniki tych ekscytujących badań wyszły poza krąg laboratoriów oraz konferencji naukowych i znalazły zastosowanie w świecie, w którym tak wielu ludzi zupełnie niepotrzebnie cierpi.
Obraz genetycznego wzorca zmieniającego się z godziny na godzinę i z minuty na minutę pozostaje w sprzeczności z wyobrażeniem wdrukowanym w świadomość opinii publicznej, a mianowicie że geny determinują wszystko – od cech fizycznych do zachowań. Nawet wielu naukowców nadal wychodzi z założenia, że geny tworzą niezmienny wzorzec, któremu komórki zawsze muszą być posłuszne.
Przez całe dziesięciolecia w szkołach medycznych panowała i nadal panuje doktryna genetycznego determinizmu. Zrzucenie odpowiedzialności za chorobę na pojedynczy gen jest prostym i satysfakcjonującym wytłumaczeniem dla dziennikarzy i naukowców. Takie wyjaśnienia są częste i chętnie podchwytują je media wzmacniając legendę prymatu DNA nad wszystkim innym.
Jest tylko jeden problem z tą legendą: nie jest prawdziwa…
Wydawnictwo: Virgo
Rok wydania: 2020
Okładka: miękka
Format: 155×235
Ilość stron: 442

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę