Życie według Kintsugi Candice Kumai

Jak pokochać niedoskonałości

Waga 1 kg
%

40,92 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Jeżeli jesteś miłośnikiem książek filozoficznych, ale jednocześnie przyjemnych w czytaniu, nietuzinkowych i ciekawych, z pewnością chętnie sięgniesz po “Życie według Kintsugi” autorstwa Candice Kumai.

Książka napisana jest w formie poradnika, w którym filozofia życia oparta jest na starej japońskiej technice zdobienia ceramiki. Wykorzystuje się w niej pęknięcia i wady materiału, żeby stworzyć unikatowe dzieła sztuki. Tak jak w ceramice wykorzystywane są niedoskonałości, tak w filozofii opartej na Kintsugi znaleźć można receptę na pogodzenie się z tym, czego nie możemy zmienić i przekucie wszelkich wad w coś nowego, pięknego.

W poradniku poruszone są tematy bliskie każdemu człowiekowi. Brak akceptacji samego siebie, ale też brak zgody na to, co przynosi życie, jest utrapieniem wielu ludzi. “Życie według Kintsugi” to filozofia złotych blizn – nazwana tak dzięki metalowi, jakiego używa się, by pokryć pęknięcia w ceramice i nadać im nowego blasku. Lektura pomaga w pogodzeniu się z trudami życia, podniesieniu się z dumą po porażce i stracie, ułatwia naukę szanowania i kochania samego siebie, znajdowania równowagi po ciężkich wydarzeniach.

W “Życie według Kintsugi” poruszone są tematy, których zgłębienie uczy obezwładniania strachu, podejmowania niełatwych decyzji, panowania nad niepokojem poprzez znalezienie w swoim życiu harmonii i rytmu odpowiadającego naturze. W książce znaleźć można także porady dietetyczne, które bazują na życiu rodowitych mieszkańców Okinawy. Czytelnik ma możliwość poznać tajemnice zdrowego żywienia, dbania o własne ciało i odkryć sekret długiego życia. Książka to malownicza, pełna inspiracji i mądrości, podróż do Japonii, która ukoi nerwy, wyciszy i pozwoli na nowo przyjrzeć się sobie i swojemu życiu.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę