Anatomia energetyczna. Ciało jako świadomość, Bruce Burger

Waga 1 kg
%

103,32 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Długo wyczekiwane wznowienie kultowej książki dla tych, którzy pragną głębiej zrozumieć rolę energii w uzdrawianiu. Prezentuje duchowe podejście do masażu, pracy z ciałem i psychologii somatycznej. Omawia podstawy Terapii Polarity bazującej na zasadach medycyny ajurwedyjskiej i podaje instrukcje wykonania jedenastu sesji równoważenia energii. Zaprezentowane techniki można stosować jako samodzielne sesje lub łatwo włączać w inne formy pracy z ciałem i terapii. Przedstawione zabiegi oczyszczają komórkową pamięć ciała z traumy, wzmacniają jasność umysłu, czystość emocji i fizyczne zdrowie oraz wspomagają rozwój osobisty.

Ważna lektura dla wszystkich zainteresowanych holistycznym podejściem do zdrowia oraz badaniem zależności między ciałem a świadomością. Na ponad 400 stronach Bruce Burger wyjaśnia starożytny model rozumienia energii w naturze i pracy ze świadomością. Książka prezentuje duchowe podejście do masażu, pracy z ciałem i psychologii somatycznej. Jest to również książka interdyscyplinarna, odwołująca się do całego bogactwa tego świata. Autor pokazuje w niej, że wszystko jest wibracją, a dźwięki, barwy, kształty mają takie samo znaczenie dla regulacji naszego ciała, jak nasze myśli, pragnienia i  działania…

“Terapia Polarity jest owocem pracy całego życia Randolpha Stone’a, doktora chiropraktyki i osteopatii, który miał prawie dziewięćdziesiąt dwa lata, gdy zmarł w roku 1981. W życiu zawodowym, w którym ponad pół wieku pracował jako lekarz, dr Stone pozostawał wiecznym studentem. Przez dziesiątki lat ślęczał po nocach, by przeniknąć tajemnice życia i uzdrawiania. W swych poszukiwaniach wiele razy okrążył ziemię, zagłębiając się w odwieczną mądrość tradycyjnych procedur leczenia.

W serii sześciu książek opublikowanych między rokiem 1954 i 1957, dr Stone przedstawił swą syntezę Ajurwedy, naturopatii, osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, filozofii hermetycznej i współczesnej fizyki, którą nazwał Terapią Polarity. Stone znacznie wyprzedził swój czas i jego praca pozostała niemal niezauważona. Dopiero gdy z początkiem lat siedemdziesiątych ponownie rozkwitło zainteresowanie medycyną holistyczną i duchowością, świat zdołał pojąć wnikliwe podejście Stona i Terapia Polarity zaczęła zyskiwać gorliwych zwolenników. Dr med. Robert K. Hall, założyciel szkoły Lomi, nazwał tego pioniera sztuki leczenia ‘ojcem nowego pola badań nad energią’.

Dr Stone postrzegał Terapię Polarity jako ‘medycynę energii’ – naukę leczenia przyszłości – naukę o zdrowiu, a nie o chorobie; naukę, która zajmuje się osobą, a nie objawem choroby; naukę, która pojmuje ciało jako energię i wykorzystuje uzdrawiającą moc sił witalnych. Wykorzystujemy potężne strumienie sił życiowych emanujące z naszych rąk, by równoważyć energię, usuwać napięcia i blokady, przywracać w ciele stan harmonii z naturą i wszechświatem.

Istniejemy w dwóch wymiarach – w wymiarze Ducha i w wymiarze materii. Chociaż nasze zmysły są dostrojone wyłącznie do wymiaru materii, to źródłem naszego życia jest Duch. Istnieje On poza ciałem i poza cyklem narodzin, śmierci i rozpadu. Kiedy opuszcza ciało, pozostają zwłoki, które natychmiast zaczynają ulegać rozkładowi. Sama powłoka bez Ducha widziana jest jako coś nieczystego i gnijącego, czego należy się jak najszybciej pozbyć. To On zapewnia istnienie energii w ciele. Jego wszystko przenikające pole nazywamy w Polarity Duszą, Źródłem, Pierwotną Energią, Jaźnią lub Polem Życia.

Fundamentem tej kosmologii jest jedność. Starożytna mądrość rozumie wspólnotę całej świadomości. Każda jej kropla jest zjednoczona z oceanem świadomości uniwersalnej. Każda cząstka życia jest jednością z życiem jako takim. Każdy byt jest kwiatem na drzewie wiecznej egzystencji. Starożytna mądrość zakorzeniona jest w zrozumieniu jedności całej świadomości oraz świętości i integralności wszelkiego życia. Zmieniający się świat zjawisk jest emanacją z niezmiennego, uniwersalnego pola żywej inteligencji. Mędrcy z Himalajów nazywają ową esencję życia Jaźnią.

System słoneczny, natura i nasze ciała są częścią jednej struktury Twórczej Inteligencji. Wszystkie organizmy są podsystemami ewolucji jednego życia wszechświata. Duch jest wszędzie. Siła życiowa jest obecnością Ducha w ciele. Ciało fizyczne jest emanacją z wymiaru duchowego. Kluczem do leczenia i zdrowia jest zestrojenie się z Duchem.

Ciało odzwierciedla stopniowy proces, w którym Duch przekształca się w materię. Fizyczna powłoka pojmowana jest jako świadomość, skrystalizowany wyraz mentalnych i emocjonalnych wzorców. W Terapii Polarity ciało uważane jest za biegun ujemny, umysł za biegun dodatni, dusza zaś za neutralne jądro pola energetycznego naszej fizyczności. Kiedy pobudzamy w ciele przepływ energii, jej strumień przechodzi na subtelniejsze poziomy uczuć i umysłu. Tym samym ułatwiamy emocjonalną i mentalną integrację. Jest to istotny aspekt związku elementu fizycznego i intelektualnego, który stanowi podstawę współczesnej terapii somatycznej. Praca z ciałem jest w istocie pracą z umysłem.”

Bruce Burger – M.A., R.P.P., jest założycielem Heartwood Institute, jednego z czołowych ośrodków, prowadzących profesjonalne kursy masażu i psychologii somatycznej. Instytut, położony w pobliżu Garberville, Kalifornia, istnieje już ponad 30 lat jako społeczność oraz instytut edukacyjny. Burger otrzymał stopnie naukowe na Uniwersytecie Pensylwanii i New School for Social Research. Był członkiem kadry Uniwersytetu Newady i Uniwersytetu Rutgersa. Odkąd w roku 1972 porzucił karierę akademicką, dużo podróżował i studiował w Azji oraz w Indiach.

 

Wydawnictwo: Virgo

Rok wydania: 2021

Okładka: miękka

Format: 200×250

Ilość stron: 440

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…