Witamina D3 Kropla Słońca Forte 20 ml Proved

Witamina D jest nazywana „witaminą życia” i coraz częściej jest traktowana przez lekarzy i naukowców jako ważny i niezbędny dla zdrowia organizmu związek. Data ważności do sierpnia.

Waga 0,5 kg

49,00 

Opis

Kropla Słońca witamina D3 – 20 ml – 600 kropli

Produkt odpowiedni dla wegetarian

Zawartość netto: 20 ml (600 kropli)

Zalecana porcja spożycia w ciągu dnia: Dla osób dorosłych 1 kropla dziennie.
Według badań brytyjskich naukowców około 1 mld ludzi na świecie cierpi z powodu zbyt niskiego poziomu witaminy D we krwi. Zwykle jest to związane z brakiem właściwego nasłonecznienia, bowiem wytworzenie witaminy D w 80% zawdzięczamy słońcu. Jednak to nie wszystko, niedostatki tej witaminy odkryto u ciężarnych Meksykanek, a przecież w tym kraju słońca nie brakuje!

Najlepszym źródłem witaminy D jest lanolina – wosk znajdujący się w wełnie owczej. Ma on formę emulsji dzięki czemu zachowuje swoje właściwości w wodzie i jest dobrze przyswajalny przez organizm nie powodując alergii.

Właściwości:

  • krople słońca Witamina D3 20 ml – 600 kropli
  • suplement diety
  • produkt wegetariański
  • w 100% naturalna
  • 850 IU (jednostek międzynarodowych) w jednej kropli suplementu
  • pozyskana z lanoliny
  • rozpuszczona w bardzo wysokiej jakości BIO oliwie z oliwek
  • wysoka przyswajalność (krople) i mniejsze wydatkowanie energii na trawienie w żołądku
  • jako konserwant został użyty ekstrakt z rozmarynu
  • korzystna relacja cena/ ilość

 

Skład: olej z oliwek, witamina D3 z lanoliny (cholekalcyferol), przeciwutleniacz: ekstrakt z rozmarynu.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: Osoby powyżej 11 roku życia: 1 kropla dziennie; poniżej 11 roku życia skonsultować z lekarzem. Nie podawać dzieciom do 1 roku życia.

Wyznaczenie właściwej dawki dla organizmu powinno być realizowane przez badanie stężenia pochodnej witaminy D – 25(OH)D we krwi. Według Organizacji non-profit The Vitamin D Council, stężenie 25(OH)D we krwi powinno mieścić się w zakresie 50-80 ng/ml (125-200 nmol/L) taka wartość jest uznawana za najlepszą dla dobrego zdrowia i zapobiegania wielu chorobom.

Jedna kropla zawiera 850 IU witaminy D3, co stanowi 425% zalecanego dziennego spożycia (RDA). W naszej ofercie witamina D3 dostępna jest w atrakcyjnej cenie.

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej, zrównoważonej diety oraz zdrowego stylu życia.

Przechowywać w temp. 6-25 °C w ciemnym, niedostępnym dla dzieci miejscu. Spożyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

Dystrybutor: Proved Sp. z o. o.
Kraj produkcji: Niemcy

Informacje dodatkowe

Waga 0,5 kg