Obniżka! Wyspa Aldus Huxley Powiększ

Wyspa Aldus Huxley

Nowy

Książka uważana przez autora jako dzieło jego życia

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 1,50 zł.


34,00 zł

-3,00 zł

37,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Pierwsza utopia Nowy Wspaniały Świat, chyba najbardziej znana jego książka z lat trzydziestych, jest zimnym, przerażającym obrazem możliwych skutków rozwoju nauki i technologii.

Druga utopia Wyspa (1962) jest z kolei próbą odpowiedzi na wielkie człowiecze pytanie o sens, udzielonej pod koniec życia autora. W warstwie powieściowej WYSPY dziennikarz z Anglii, który podróżuje po Dalekim Wschodzie, także jako emisariusz żądnego ekspansji magnata naftowego, trafia w dramatycznych okolicznościach na wyspę, której mieszkańcy nie przyjmują do swojego grona osób reprezentujących cywilizację przemysłową. Odkrywa tam idylliczne społeczeństwo, które potrafi zadbać o pełne człowieczeństwo i wykorzystanie potencjału każdej jednostki, bazując na religiach Wschodu i racjonalnym ograniczeniu dostępu do nowoczesnej technologii. Jego studia zasad życia wyspy przeplecione zostały z przewartościowaniem własnej drogi życiowej, zawierającym zapewne refleksje autobiograficzne.

Wydawnictwo: Cień kształtu

Rok wydania: 2017

Format: 150x210

Ilość stron: 420

 

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Wyspa Aldus Huxley

Wyspa Aldus Huxley

Książka uważana przez autora jako dzieło jego życia

Napisz opinię

30 Innych produktów z tej kategorii