Chlorella

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Czy wiesz, że chlorella potrzebuje ogromnej ilości światła oraz wysokich stałych temperatur. Z tego powodu niewiele jest krajów na świecie, które są w stanie sprostać takim wymaganiom. Plantacje w Tajwanie, Australii i Nowej Zelandii należą do tej grupy. Ze względu na duże bezpośrednie nasłonecznione obszary oraz czyste powietrze chlorella w tych rejonach rośnie najlepiej. Chlorella powinna mieć głęboki, zielony kolor i wyraźny morski zapach, świadczy to o dużej zawartości chlorofilu.

Witaminy w chlorelli

W wielu źródłach podawana jest informacja, że chlorella zawiera więcej witaminy B12 niż pieczeń wołowa czy porównywalną ilość białka, jak produkty pochodzenia zwierzęcego, więc jaki jest sens zażywania alg w przypadku gdy jemy mięso? A jednak warto chociażby dlatego, że nasz organizm zostanie mniej obciążony i nie pojawi się problem nadmiernego cholesterolu. Chlorella ponadto zawiera więcej wapnia niż krowie mleko oraz największą ilość chlorofilu spośród produktów spożywanych przez człowieka. Znajdziemy tam także znaczące ilości żelaza, jodu, cynku i kobaltu.

Zdrowotne właściwości chlorelli

Chlorella używana w codziennej suplementacji pozwala na uzupełnienie diety o pełnowartościowe białka oraz  przyczynia się do namnażania wartościowych bakterii. Ciekawą właściwością chlorelli jest zwiększanie przez nią absorbcji substancji odżywczych przez ścianki jelit, co powoduje uczucie sytości zmniejszając łaknienie. W wyniku czego jemy mniej zachowując jednocześnie bogatą dietę odżywczą.

Przyczyn chorób  coraz częściej upatruje się w trzech czynnikach: niedoborze witamin, nadmiarze toksyn, metali ciężkich w organizmie oraz nadmiernym stresie. Właściwości chlorelli wpasowują się tu idealnie. Po pierwsze chlorella zawiera chlorofil jak również całą gamę składników odżywczych. Po drugie zdrowe jelita to zdrowe emocje. Powstaje coraz więcej książek napisanych przez lekarzy, gdzie podkreśla się jak ogromny wpływ na nasz stan psychiczny mają dobrze funkcjonujące jelita. Możemy być pewni, że chlorella zadba o nasze jelita, które coraz częściej określa się jako drugi mózg.

Niezwykłe możliwości chlorelli

Chlorella posiada jeszcze jedną niezwykłą właściwość, którą zachwyca się świat nauki. Potrafi ona co 20 godzin mnożyć się czterokrotnie. Stanowi to rekord świata w świecie roślin.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające
Wróć na górę