ALOES

Wyświetlanie jednego wyniku

Aloes to roślina, która jest znana już od starożytności. Jej właściwości były znane już pięć tysięcy lat temu. Zdawali sobie sprawę z nich Grecy, Rzymianie, Babilończycy, Hindusi, Chińczycy i Indianie.

Krótka historia aloesu

Pierwsze wspominki o samej roślinie i jej właściwościach pochodzą z roku 1750 przed naszą erą. Przez wiele lat określany był rozmaicie. Nazywany był niebiańską różdżką, niebiańską pałeczką, życiodajną rośliną, lilią pustyni, lekarzem w doniczce, domowym lekarzem, darem niebios, cudowną rośliną, cudem z nieba, darem Wenus, rośliną nieśmiertelności, rośliną pierwszej pomocy, zielonym lekarzem, lekiem na oparzenia lub jako cichy uzdrowiciel.

Właściwości aloesu

Aloes jest prawdziwą skarbnicą cennych substancji. Sok z aloesu jest bardzo skuteczny choćby w przypadku alergii. Stosowany jest też na trudno gojące się rany. Jest głównym składnikiem Biostyminy, Boldaloiny i Alaxu, maści aloesowe i wyciągi sprawdzają się w najtrudniejszych skórnych problemach takich jak odleżynach, owrzodzeniach, ranach popromiennych. Aloes zawiera też antyprostaglandyny, które hamują procesy zapalne i działają przeciwbólowo.

Aloes zwyczajny niejednokrotnie jest zaliczany do kategorii żywności “superfood” o nadzwyczajnych właściwościach biologicznych. Liście poszczególnych roślin w obrębie tego samego gatunku mogą zawierać bardzo różne bioaktywne substancje fitochemiczne, co może istotnie wpływać na właściwości fizjologiczne ekstraktów z aloesu.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające