Uzdrowić drzewo rodowe. Przykłady z praktyki, Elisabeth Horowitz

Waga 1 kg
%

31,16 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Najważniejszym i najpotężniejszym systemem, do którego przynależy istota ludzka, jest system rodzinny. Niniejsza publikacja łączy psychologię z genealogią, skupiając się na kwestii pomyślności życiowej. Autorka wyjaśnia, że nasze problemy, czy to natury materialnej, społecznej, czy uczuciowej, mają korzenie w drzewie genealogicznym – dwa, trzy, a nawet cztery pokolenia przed nami. Sukces materialny jest konsekwencją równowagi genealogicznej…

Przyszedł czas, by zrozumieć ukryte aspekty rodzinnej opowieści każdego z nas. Czy nasze drzewo genealogiczne tworzy nasze przeznaczenie? Czy wpływa na wybór zawodu, zdrowie i finanse? Czy wydarzenia z naszego życia są zaprogramowane, chociaż nie jesteśmy tego świadomi?

Autorka inspiruje do transformacji rodzinnej historii w źródło dobrobytu i rozwoju osobistego. W książce szeroko omówiono i poparto licznymi przykładami, pochodzącymi z wieloletniej praktyki psychogenealogicznej, wszystkie tematy istotne dla analizy rodzinnej opowieści – od pojawiania się w waszym drzewie genealogicznym kolejnych par, dzięki którym doszło do waszego poczęcia, poprzez sekrety rodzinne, pracę zawodową i finanse.

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, piramida genealogiczna w większości przypadków nie znajduje się w sytuacji równowagi, a wręcz przeciwnie. W drzewach genealogicznych możemy bowiem znaleźć ukryte strategie, takie jak nadawanie imion po przodkach, nieświadome odtwarzanie dat narodzin, zbieżność dat poczęcia czy śmierci, nakładanie się pokoleń, walka o pozycję wśród rodzeństwa, duża rozbieżność wieku małżonków czy przekazywanie nazwiska, które nie jest nazwiskiem biologicznego rodzica…

CO ZAWIERA TA KSIĄŻKA? GŁÓWNE TEMATY

Książka jest napisana w formie wywiadu Elizabeth Horowitz przeprowadzonego przez Pascale Reynaud. W rozmowie Elizabeth mówi m.in. o tych zagadnieniach:

 • Czy nasze drzewo genealogiczne tworzy nasze przeznaczenie?
 • Wpływ drzewa genealogicznego na wybór zawodu, zdrowie i finanse.
 • Czy wydarzenia z naszego życia są zaprogramowane w czasie, chociaż nie jesteśmy tego świadomi?
 • Sekrety w rodzinie, z których kolejne pokolenia nie będą zdawać sobie sprawy.
 • Zależności między momentem poczęcia a wydarzeniami w naszym życiu.
 • Kazirodztwo i jego konsekwencje.
 • Wpływ imion, dat narodzin i miejsca zajmowanego wśród rodzeństwa na potomków.
 • Znaczenie przekonań należących do naszej rodzinnej historii.

W książce szeroko omówiono i poparto licznymi przykładami, pochodzącymi z wieloletniej praktyki psychogenealogicznej, wszystkie tematy istotne dla analizy rodzinnej opowieści – od pojawiania się w waszym drzewie genealogicznym kolejnych par, dzięki którym doszło do waszego poczęcia, poprzez sekrety rodzinne, pracę zawodową i finanse.

“Wychodzi Pani z założenia, że wszyscy posiadamy w naszych rodowych korzeniach jakiś skarb i że naszym obowiązkiem jest odkryć go, aby żyło nam się lepiej…

Elizabeth Horowitz: Tak. Wierzę, że każda osoba ma w swoich korzeniach skarb. Na ten skarb składają się wszystkie pozytywne doświadczenia, które przodkowie z naszego drzewa genealogicznego chcieliby nam przekazać, abyśmy żyli dostatnio, mogli spełniać się w miłości, realizować intelektualnie i twórczo oraz byli zdrowi.

Czy skarb, o którym Pani mówi, jest natury materialnej?

Nie tylko. Jednak ta książka ma na celu udzielenie wam pomocy w odniesieniu sukcesu materialnego, a ten jest konsekwencją równowagi genealogicznej.

Czy w genealogii ludzi biednych też istnieje skarb?

Oczywiście. Trzeba bowiem wiedzieć, że ubóstwo jest zaprogramowane przez rodzinę; rodziny ubogie są gałęziami dzieci niekochanych. Należy sięgnąć do pokoleń wstecz, by zrozumieć, w którym momencie ktoś wolał jedno dziecko od drugiego i kiedy upodobanie to przyniosło w konsekwencji sukces jednym, a porażkę lub porażki innym. Przodkowie dosłownie zakazują dobrobytu niektórym ze swoich potomków.”

KORZYŚCI Z PRZECZYTANIA KSIĄŻKI

 • Dowiesz się, jakie elementy drzewa genealogicznego mają wpływ na to, jak obecnie wygląda Twoje życie.
 • Zobaczysz, co mogło zdecydować o wyborze Twojego zawodu.
 • Odkryjesz przyczyny konkretnych wyborów z Twojego życia.
 • Dowiesz się, czemu niektóre sławne osoby osiągnęły sukces.
 • Zrozumiesz znaczenie powtórzeń w drzewie genealogicznym.
 • Poznasz fazy rozwoju rozwoju dziecka i konsekwencje niezaspokojenia potrzeb w czasie konkretnych faz.

Wydawnictwo: Virgo

Rok wydania: 2020

Okładka: miękka

Format: 145×205

Ilość stron: 312

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę