Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie, Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski

Waga 1 kg
%

45,02 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Słowa, które niszczą. Słowa, które budują.

Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi – istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole. Słowa nadają nam tożsamość, słowami jesteśmy ubierani albo w siłę i poczucie własnej wartości, albo w oczekiwania społeczne, które wynikają z lęku, unieruchamiają. Słowa tworzą wzorce myślenia i działania, z którymi każdy z nas nieświadomie idzie przez życie.

Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos, bo “dzieci i ryby głosu nie mają”. Mogą zamrozić emocje, bo “chłopaki nie płaczą”. Mogą zasłonić potrzeby – “nie rób kłopotu”. Mogą zabrać odwagę wyrażania siebie, gdy wciąż słychać “nie wydziwiaj”. Mogą uśpić w nas życie na długie lata. Na szczęście wobec tych słów-zaklęć nie jesteśmy bezbronni. Uświadomiwszy sobie, które fatalne sformułowanie steruje akurat nami, możemy je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów; możemy stworzyć dla siebie nową rzeczywistość i stać się w pełni sobą.

Bo słowa mają moc. Niszczącą lub uzdrawiającą. I tylko od nas ostatecznie zależy, do których się odwołamy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Wydawnictwo: Onepress Sensus

Rok wydania: 2022

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format: 140×205

Ilość stron: 376

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…