Upadek Steve Taylor

Waga 1 kg
%

29,52 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Kategorie: ,

Opis

Ta książka to fascynująca podróż przez dzieje ludzkości. Pokazująca jak człowiek stracił kontakt z naturą i wszechświatem.

Od niemal sześciu tysięcy lat ludzie cierpią na swego rodzaju zbiorową psychozę. Historia odnotowuje wiele przypadków potwierdzających, że rasa ludzka była i jest do pewnego stopnia szalona.
Brzmi to dość niewiarygodnie, gdyż konsekwencje naszego szaleństwa zaczęliśmy traktować jako coś normalnego. Skoro obłęd widać na każdym kroku, to nikt już nie pamięta, jak wygląda zwykłe zdrowe, racjonalne zachowanie.

Całkiem „normalne” stało się także nadużywanie surowców naturalnych w takim stopniu, że grozi nam katastrofa ekologiczna. Odczuwamy pogardę względem własnego ciała oraz winę za to, że doświadczamy zupełnie naturalnych pragnień.

„Normalne” stało się gromadzenie dóbr i bogactw, które nigdy nie będą nam potrzebne, a także nieustanna pogoń za sukcesem, sławą i władzą. A kiedy nawet już wszystko to zdobędziemy i tak jest dla nas „normalne”, że nie czujemy spełnienia i satysfakcji, lecz ciągłe, narastające niezadowolenie.

Celem tej książki jest odkrycie przyczyny tego szaleństwa i stwierdzenie, czy rzeczywiście jest ono dla nas czymś wrodzonym. Przyjrzymy się sporej liczbie dowodów, które wskazują na to, że wcześniejsze społeczeństwa były, używając przytoczonego wcześniej określenia, bardziej „rozumne” niż my. Nawet jeszcze do niedawna w wielu zakątkach świata istniały miejsca, gdzie opisane przeze mnie wyżej patologiczne zachowania w ogóle nie istniały.

Wydawnictwo: Biblioteka Nowej Ziemi
Rok wydania: 2020
Format: 145×210
Ilość stron: 364

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wróć na górę