Szafranowy Krzyż J. Dana Trent

Szafranowy krzyż to intrygująca historia miłości baptyjskiej pastorki Dany i gorliwego hinduisty, byłego mnicha Freda.

Waga 1 kg
%

20,50 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Poznali się na portalu randkowym i zaczęli trudną, lecz inspirującą podróż, jaką jest związek międzywyznaniowy. Od pełnej wyrzeczeń podróży poślubnej po walkę z apetytem na cheeseburgery, zabawne i szczere wyznania ukazują problemy, z jakimi boryka się dwoje ludzi, starając się połączyć ze sobą dwie diametralnie różne duchowe ścieżki w jednym domu. Co zaś jest najbardziej zaskakujące na drodze Dany? Otóż związek z mężem hinduistą pomaga jej głębiej praktykować swoją wiarę w Boga.

Trent maluje ludzką, często humorystyczną, wizję coraz częściej spotykanego w dzisiejszych czasach małżeństwa międzywyznaniowego. Od swoich starań, by zostać wegetarianką, po wysiłki męża, by zrozumieć sens jej modlitwy, Trent opowiada o partnerskim związku, który odnosi sukces dzięki wzajemnemu szacunkowi i miłości.

– Jana Riess, autorka Flunking Sainthood: A Year of Breaking the Sabbath, Forgetting to Pray, and Still Loving My Neighbor and The Twibble

Trent opisuje historię niebywałą, lecz w jakiś sposób sprawia, że jest to opowieść dla każdego. Śmieszny, wciągający, pełen wyzwań i pouczający Szafranowy krzyżzwiastuje międzywyznaniową przyszłość naszej globalnej wioski.

– Susan Katz Miller, autorka Being Both: Embracing Two religions in One Interfaith Family

Wspaniały pamiętnik Trent to interesująca refleksja na temat miłości połączonej z duchowością. Jej historia zwiastuje rewolucję w koncepcji religii, która w niedalekiej przyszłości stanie się charakterystycznym elementem religijnego krajobrazu Ameryki. Z całego serca polecam tę książkę.

– Rabbi Rami M. Shapiro, autor, poeta, liturgista i dyrektor One River Foundation

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę