Sekrety medycyny alternatywnej

Waga 0,50 kg
%

69,00  20,00 

Opis

Praktyczny przewodnik, jak się leczyć inaczej

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z porad specjalistów medycyny niekonwencjonalnej. Także przedstawiciele medycyny konwencjonalnej (tradycyjnej) są wobec niej mniej sceptyczni. Od roku 1982 prowadzone są wykłady z medycyny alternatywnej na Uniwersytecie Paris-XIII w Bobigny we Francji. W Stanach Zjednoczonych wydziały medycyny alternatywnej funkcjonują w dwudziestu ośrodkach akademickich, również w tak prestiżowych, jak Uniwersytet Harwarda, a tego rodzaju usługi znajdują się w ofercie około 15% szpitali.
Czym wytłumaczyć sukces medycyny alternatywnej, skoro jest ona nadal słabo znana? Często dość tajemnicza, żeby nie powiedzieć – mroczna. Jak ją traktować, skoro jej założenia są z reguły niesprawdzalne, a mechanizmy działania – nieznane? Jak ją stosować, gdy środowiska naukowe ją odrzucają, ponieważ jej istota oraz metody uniemożliwiają naukowe potwierdzenie jej skuteczności, na przykład według schematu podwójnie ślepej próby, niezbędnej do oficjalnego uznania?
Zapewne pierwotną przyczyną sukcesu medycyny alternatywnej może być ludzka ciekawość, pociąg do tajemniczości i egzotyki, lecz jej obecny rozkwit tłumaczy się przede wszystkim coraz większą dojrzałością współczesnego człowieka, podwyższonym poziomem świadomości i odpowiedzialności za swoje życie oraz końcem ślepej wiary w złożony świat nauki i techniki.
Wziąć zdrowie w swoje ręce, uczestniczyć aktywnie w procesie zdrowienia, nauczyć się zachowań, które zapobiegają chorobom – oto najważniejsze przesłanie tej książki. To dlatego czytelnik znajdzie tu obiektywne informacje o głównych nurtach medycyny alternatywnej, od pewnych i sprawdzonych po bardziej dyskusyjne. Otrzyma też obszerną informację o głównych założeniach medycyny alternatywnej, o sposobach leczenia, wskazaniach i przeciwwskazaniach, opiniach naukowych na ten temat, polecanych specjalistach i praktycznych zaleceniach.
Niniejsza pozycja wydawnicza obejmuje około 100 najczęściej występujących chorób i przypisanych im propozycji leczenia metodami medycyny alternatywnej: od pierwszych kroków, jakie można podjąć, czekając na konsultację ze specjalistą, poprzez szczegółowe porady, jak szybciej wyzdrowieć, po zalecenia, co zrobić, by uniknąć nawrotu choroby.
Uwaga! Trzeba zachować wyjątkową ostrożność w samodzielnym leczeniu. Nasza diagnoza nie musi być właściwa, a ponadto trudno samemu ocenić zaawansowanie choroby. Pamiętajmy,
Że kuracje, które sami podejmujemy, stosujemy wyłącznie na własną odpowiedzialność i na ogół dotyczą one wyłącznie leczenia objawów, a nie przyczyn choroby. Jeżeli nie zaobserwujemy szybkiej i wyraźnej poprawy stanu zdrowia (od 24 do 48 godzin), to jak najszybciej konsultujemy się z lekarzem specjalistą. Zwracamy się do niego za każdym razem, kiedy konsultację zalecamy w tej książce.
Medycyna konwencjonalna i alternatywna nie wykluczają się, ale z założenia powinny się uzupełniać. Pierwsza może tylko naprawiać to, co już ulegJo uszkodzeniu, druga – pomaga żyć.

Wydawnictwo: Reader’s Digest

Format: 190×240

Oprawa: Twarda

Dodatkowe informacje

Waga 0,50 kg

NEWSLETTER

Subskrybuj jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach