Rozmyślania do siebie samego Marek Aureliusz

Nowy przekład jednej z najważniejszych książek w historii

Waga 1 kg
%

40,99 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,99 

Opis

“Rozmyślania” Marka Aureliusza składają się z osobistych zapisków cesarza-filozofa, utrzymywanych w formie medytacji i pisemnych ćwiczeń duchowych. Ich siła wyrazu i głębia spojrzenia przez całe stulecia inspirowały filozofów, pisarzy i zwykłych czytelników do refleksji nad miejscem człowieka w świecie odartym ze złudzeń. “Przeżyj życie najpiękniej, a możność tę znajdziesz w duszy” – pisał cesarz-filozof.

Od pierwszego polskiego przekładu “Rozmyślań” upłynęło niemal 100 lat. Najnowsze tłumaczenie podąża skrupulatnie za greckim tekstem oryginału, jednak wiernie oddając jego niuanse, zachowuje literackie walory prozy Aureliusza.

Marek Aureliusz zwany filozofem na tronie odznaczał się niesamowitą inteligencją, błyskotliwością a jednocześnie był bardzo wyważony i pełen empatii dla ludzkiego cierpienia.

Rozmyślania to traktat moralny w nurcie stoickim. Przypomina nam on o ponadczasowych wartościach, o niezwykłości  w byciu człowiekiem. Marek Aureliusz przemawia do nas z odległych czasów, aby ponownie obudzić w nas stoickie wartości przynoszące spokój i wdzięczność do naszego codziennego życia.

To czym jestem składa się z ciała, tchu i woli

 

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…