Psychoterapia egzystencjalna, Irvin D. Yalom

Waga 1 kg
%

81,99 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Kompleksowy i zrozumiały opis terapii egzystencjalnej

Wydana po raz pierwszy w 1980 roku Psychoterapia egzystencjalna jest powszechnie uznawana za tekst fundamentalny w swojej dziedzinie. Yalom oferuje metodologię, która ma pomóc pacjentom w radzeniu sobie z podstawowymi dylematami egzystencjalnymi. W tej doniosłej pracy psychiatra amerykański przedstawia istotę psychoterapii egzystencjalnej, nadaje jej spójną strukturę i łączy jej tło historyczne oraz podstawowe zasady z użytecznością.

W książce zorganizowanej wokół tego, co autor nazywa czterema “ostatecznymi troskami życiowymi” – śmiercią, wolnością, izolacją i brakiem sensu – Yalom rozważa znaczenie każdej z nich oraz rodzaj konfliktu wewnętrznego, w jaki popadamy, gdy się z nimi mierzymy. Pokazuje, jak “troski” przejawiają się w osobowości i psychopatologii i w jaki sposób nasza wiedza o nich może wspomóc leczenie pacjentów.

Irvin David Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Był jednym z pionierów psychoterapii grupowej, stworzył również własną koncepcję psychoterapii egzystencjalnej, koncentrującej się wokół nieodłącznych składników ludzkiego losu: wolności, samotności, potrzeby sensu i śmierci. Jest autorem klasycznych już podręczników: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka , Dar terapii . Wspaniałe gawędziarstwo autora można poznać w opowiadaniach terapeutycznych: Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne , Mama i sens życia oraz w powieściach : Kuracja według Schopenhauera, Kiedy Nietzsche szlochał.

Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2023
Okładka: twarda
Format: 170×240
Ilość stron:560

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę