Prawdziwa magia dr Dean Radin

Starożytna mądrość, współczesna nauka i tajemnicza moc wszechświata

Waga 1 kg
%

40,92 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 40,92 

Opis

Ta książka dotyczy magii.

Nie traktuje ona o fikcyjnej magii Harry’ego Pottera, iluzjonistycznych sztuczkach Harry’ego Houdiniego czy trickach oszustów. Nie chodzi tu również o niebieskie pioruny wyskakujące z opuszków pal- ców, walki powietrzne na miotłach czy inne rodzaje pokazów artystycznych i efektów specjalnych.

Tu chodzi o prawdziwą magię.

W przeciwieństwie do książek, które omawiają magię z perspektywy psychologicznej czy historycznej lub które wymieniają przepisy na rzucanie czarów, moim celem jest zbadanie prawdziwej magii przy wykorzystaniu dowodów naukowych. Dlaczego podejście naukowe? Takie informacje trudno jest znaleźć w podręcznikach akademickich, niemniej jednak istnieje obszerna literatura naukowa na ten temat. Kiedy byłem na studiach, na żadnych z zajęć nawet o niej nie wspomniano. (…)

Nauka jako taka skupia się głównie na świecie obiektywnym, dlatego jej metody są bardzo skuteczne. Stąd możemy też skierować jej obiektyw w głąb człowieka i zbadać, do czego jest zdolna świadomość. Kiedy to już uczynimy, otworzy się przed nami zadziwiająco wiele nowych obszarów wiedzy. Jedną z konsekwencji przyjęcia tej wewnętrznej perspektywy jest to, że magia przestaje być niemożliwą fantazją i zamienia się w jeden z aspektów świata przyrody, który możemy zacząć badać. Z tej perspektywy takie pojęcia, jak „zjawiska paranormalne” czy „siły nadprzyrodzone”, są postrzegane jako dziwne i staromodne. Podobnie we współczesnej medycynie nie stosuje się już takich określeń, jak „złe humory” w odniesieniu do źródeł choroby.

 

Wydawnictwo: Manendra

Rok wydania: 2020

Format: 150×210

Ilość stron: 274

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…