Obniżka! Permakultura Seppa Holzera Powiększ

Permakultura Seppa Holzera

Nowy

Praktyczne zastosowanie w ogrodnictwie, sadownictwie i rolnictwie

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 1,50 zł.


31,90 zł

-8,00 zł

39,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Sepp Holzer, znany jako „rolniczy buntownik”, opisuje w tej książce swoje doświadczenia zebrane w ciągu ponad 40 lat pracy w położonym w górach gospodarstwie Krameterhof, prowadzonym zgodnie z zasadami permakultury. Pojęcie permakultury wywodzi się od angielskiego wyrażenia permanent agriculture, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „trwałe i zrównoważone rolnictwo”. Chodzi o rolnictwo zgodne z naturą, którego podstawę stanowią naturalne cykle i ekosystemy.

W swoim permakulturowej gospodarce Holzer uwzględnił zakładanie tarasów, zagonów podwyższonych i pagórkowych, ogrodów na wodzie, stawów, zbiorników do magazynowania próchnicy, agroturystyczne gospodarstwo leśne (wykorzystanie drzew i krzewów w rolnictwie), rybołówstwo, uprawę roślin wodnych, hodowlę zwierząt, uprawę roślinności alpejskiej i ziół leczniczych, sadownictwo.

Czytelnik znajdzie w tej książce praktyczne informacje dotyczące ekologicznego rolnictwa nie tylko w wymiarze makro, lecz także w mikro wymiarze, gdyż życie w zgodzie z naturą można prowadzić niezależnie od tego, czy zaczyna się na własnym polu, w przydomowym ogródku czy na parapecie okiennym.

Wydawnictwo: Purana

Rok wydania: 2014

Format: 160x220

Ilość stron: 303

ISBN: 978-83-60170-65-6

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Permakultura Seppa Holzera

Permakultura Seppa Holzera

Praktyczne zastosowanie w ogrodnictwie, sadownictwie i rolnictwie

Napisz opinię

24 Innych produktów z tej kategorii