Olej pichtowy syberyjski 50 ml

Badania wykazały, że olejek pichtowy zawiera znaczne ilości fitocydów

Waga 0,5 kg
%

25,00 

Opis

Olejek pichtowy syberyjski (łac. Oleum Abies Sibiricae) otrzymywany jest z młodych pączków jodły syberyjskiej. Najcenniejsze są pokryte igliwiem wierzchołki młodych pędów o długości do 30 cm. To z nich uzyskuje się olejek eteryczny szeroko stosowany w medycynie oraz kosmetyce. Pichta występuje w rejonach Syberii Wschodniej na dziewiczych terenach o krystalicznie czystym powietrzu. Drzewo to może rosnąć wyłącznie w warunkach wolnych od zanieczyszczeń przemysłowych, dlatego otrzymywany z niego olejek jest w pełni ekologicznym produktem. I chociaż nie wszystkie właściwości olejku pichtowego są do końca zbadane, istnieje ogromna ilość prac naukowych na temat jego zalet; przeprowadzono też wiele badań klinicznych, między innym w Rosji, Finlandii, Polsce, Niemczech, Kanadzie, Japonii.

Przechowywanie
Bardzo ważną sprawą jest właściwe przechowywanie wszystkich produktów. Sposób przechowywania jest zawsze opisany na opakowaniu. Olejek pichtowy zachowa swoje wyjątkowe właściwości przechowywany w oryginalnym, kartonowym opakowaniu, w szczelnie zamkniętej buteleczce. Warto też zadbać o suche i zaciemnione miejsce, ze względu na fakt rozkładania się olejków eterycznych pod wpływem promieni słonecznych. Zamknięta butelka zapewni ochronę przed ulatnianiem. Wskazane jest przechowywanie w temperaturze pokojowej i poza zasięgiem dzieci. Właściwe dbanie o olejek zapewni działanie olejków eterycznych przez kilka lat.

Uwagi przed zastosowaniem
W dzisiejszych czasach, gdy powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone szkodliwymi substancjami, drzewa i trawy silnie pylą, a do żywności dokładanych jest całe mnóstwo substancji, które mogą uczulić, warto przed wprowadzeniem nowego dla organizmu produktu, sprawdzić jego reakcję przez wykonanie prostego testu. Wystarczy 10 -15 kropli olejku pichtowego, czy też każdego innego, wetrzeć w skórę wierzchu dłoni bądź zgięcia łokcia lub kolana, po prostu tam, gdzie nasza skóra jest najcieńsza i najbardziej wrażliwa na zmiany. Obserwacja powinna trwać co najmniej 12 godzin. Jeśli po tym czasie nie zauważymy żadnych zmian, olejek można bezpiecznie stosować.

Opis właściwości preparatu Olejek Pichtowy zawarty w niniejszym opracowaniu ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń. W żadnym wypadku kuracja preparatem Olejek Pichtowy nie zastępuje leczenia prowadzonego przez lekarza medycyny.

Producent: Pro Aktiv

Informacje dodatkowe

Waga 0,5 kg

group38
Może spodoba się również…

NEWSLETTER

Subskrybuj jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach