Nauka. Wyzwolenie z dogmatów. Rupert Sheldrake Powiększ

Nauka. Wyzwolenie z dogmatów. Rupert Sheldrake

Nowy

Czy współczesna nauka jest na dobrej drodze do rozwiązania zagadek wszechświata?

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 2,00 zł.


49,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Dr Rupert Sheldrake, biolog oraz autor ponad 80 artykułów naukowych i 10 książek, jest znany na całym świecie krytykiem "systemu wierzeń" współczesnej nauki, które przybrały jego zdaniem cechy dogmatów.

Trzonem dociekań w niniejszej książce jest zatem dziesięć głównych doktryn materializmu. Sheldrake podejmuje się analizy tych założeń zarówno z perspektywy historycznej, jak i dostępnych badań naukowych. Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania: czy rzeczywistość jest wyłącznie materialna, czy natura funkcjonuje bezcelowo, czy świadomość jest tylko przejawem aktywności mózgu? Odpowiedzi mają pokazać, co tak naprawdę nauka wie, a czego nie wie.

Czy po przeczytaniu tej książki będziemy trzymali się materialistycznego światopoglądu tylko dlatego, że jest częścią tradycji naukowej?

Duch swobodnego dociekania regularnie wyzwala naukowe myślenie z narzuconych ograniczeń. Dzięki swoim śmiałym hipotezom i prowadzonym pracom badawczym, Dr Rupert Sheldrake jest jednym z tych pionierów, którzy pokazują nowe kierunki oraz kładą podwaliny pod przyszłe badania naukowe.

Wydawnictwo: Manendra

Rok wydania: 2015

Ilość stron:454

Format: 140x210

Oprawa: Twarda

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Nauka. Wyzwolenie z dogmatów. Rupert Sheldrake

Nauka. Wyzwolenie z dogmatów. Rupert Sheldrake

Czy współczesna nauka jest na dobrej drodze do rozwiązania zagadek wszechświata?

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Innych produktów z tej kategorii