Nieskończone życie tekst Anna Kotlarek

Nieskończone życie tekst Anna Kotlarek

https://purana.com.pl/nieskonczone-zycie-joaquin-camara/

Nieskończone  życie. Podróż duszy po śmierci.

Joaquin Cámara

Od momentu narodzin plan życia, który nosisz w sobie, jako dusza, zaczyna się realizować: wszędzie, w każdej sytuacji i każdym doświadczeniu, które napotkasz na swojej drodze. Nie ma przypadków.

 

W grudniu 2021 roku stan populacji wynosił około 7,9 miliarda. W ciągu roku rodzi się około 131 milionów ludzi, a umiera około 55 milionów. Konsekwencją narodzin jest ostatecznie śmierć. Temat nielubiany, niereklamowany, unikany na każdym etapie życia. Czyżby przerażało nas to, co nieznane a może poczucie, że pewnego dnia świat będzie dalej kręcił się bez nas, jest tak paraliżujące.

Wielu ludzi ufa, że życie to cud dany od Boga – jakkolwiek ten Bó jest nazywany – do którego po śmierci wraca dusza. Innych przekonuje ewolucja. Są także tacy, którzy nie wierzą w żadną siłę. Niektórzy nie przywiązują wagi, w jaki sposób zostaną pochowani, bo przecież ich już i tak nie będzie. Z kolei inni wykupują miejsce na cmentarzu, z wieloletnim wyprzedzeniem i piszą cały scenariusz pogrzebowy z dokładnością, na jaką nigdy nie zdobyli się w kwestii życia.

Wszyscy chcemy przeżyć szczęśliwie życie. Warto się zastanowić, co słowo „szczęście” oznacza dla nas. Niestety z reguły porównujemy się do innych. Nie widzimy własnego potencjału. Wstydzimy się swojej wyjątkowości, zagłuszając własną intuicję. Niektórzy mają poczucie zagubienia we własnym życiu, tkwiąc w wyniszczających nałogach, toksycznych relacjach, w depresji, w poczuciu beznadziejności. Czują, że mają dużo więcej do zaoferowania, ale coś ich zamraża, utrzymując w bezruchu.

 

Joaquín Cámara autor książki Nieskończone życie od wielu lat zajmuje się pomaganiem w odnalezieniu wyjścia z tego rodzaju poczucia „zamknięcia”. Pisze, że z czysto materialnego punktu widzenia można wierzyć, że życie jest niesprawiedliwe, bolesne lub bezsensowne. Jednak, kiedy poszerzy się perspektywę, kiedy odkryje się prawdziwą duchową naturę człowieka i prawdziwe działanie świata duchowego, wszystko nabiera nowego, znacznie głębszego znaczenia i mądrości. Nadal można odczuwać ból, nadal można doświadczać sytuacji, których się nie akceptuje, ale teraz można spojrzeć na nie w inny sposób, bo zna się ich przyczynę.

Autor zgłębia temat umierania i żałoby. Zajmuje się także regresingiem, techniką polegającą na cofnięciu pacjenta w przeszłość. Celem jest dotarcie do źródła traum, które są przyczyną zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Wprowadzony w stan hipnozy pacjent przypomina sobie zdarzenia z przeszłości, zarówno z obecnego wcielenia jak i z poprzednich żyć.

Kiedy poznajemy prawdziwą naturę śmierci i tego, co się dzieje po niej, tak naprawdę poznajemy życie. Cały sens naszej egzystencji zmienia się, kiedy otrzymujemy odpowiedzi na pytania: Skąd pochodzimy? Dokąd idziemy po śmierci? Co tu robimy? Dokąd zmierzamy?

Książka Joaquina Cámara jest wynikiem wielu lat wnikliwych badań nie tylko samego autora, ale innych naukowców, zgłębiających temat życia po życiu. Stanowi zapis regresji pacjentów, który pozwala zaobserwować, co się dzieje z człowiekiem od chwili śmierci, do ponownego wcielenia i do życia między wcieleniami. Śledzimy losy dusz, które w zależności od tego, jaka energia im towarzyszy w chwili śmierci, przechodzą przez różne płaszczyzny astralne.

             Obecne czasy są szczególnie trudne, łatwo pogubić się w chaosie informacyjnym, technologicznym, społecznym. Od najmłodszych lat jesteśmy wdrażani w schematy panujące w naszej kulturze. Nie mamy czasu lub ochoty na pobycie w ciszy. Nasze wewnętrzne potrzeby zagłuszane są przez potrzeby ogólnie pożądane.

 

Joaquin Cámara daje kilka praktycznych wskazówek, aby wejść w kontakt z samym sobą:

 

  1. Zwróć uwagę na powtarzające się wydarzenia w twoim życiu.

Musisz odpowiedzieć sobie, co je łączy? Uświadomić sobie, że jeśli z jakąś sytuacją sobie nie radzisz, to ona ma cię czegoś nauczyć. Zobacz przekaz, jaki niesie.

 

  1. Zaobserwuj nagromadzone emocje, w których utknąłeś i które wciąż cię ranią. Zacznij od zdania sobie sprawy z ich istnienia. Następnie zastanów się co je wywołuje i co powstrzymuje cię  od ruszenia z miejsca.

 

  1. Zdaj sobie sprawę z powtarzających się myśli, które blokują twój rozwój. Dotyczą one najczęściej przeszłości, albo obaw o przyszłość, a przecież najważniejsze jest teraz.

 

  1. Zadaj sobie pytanie. Dlaczego określony typ ludzi wyprowadza mnie z równowagi? Może czyjeś zachowanie przypomina osobę, przez którą zostałeś zraniony?

 

  1. Słuchaj swojej intuicji, Usłyszenie wewnętrznego głosu, możliwe jest, kiedy uwolnisz się od strachu i wstydu.  Wszystko, co staje na naszej drodze ma sens, a im szybciej zdobędziesz się na szczerość wobec samego siebie, tym łatwiej odnajdziesz własną drogę.

 

Z pewnością opisana w książce Joaquina Cámara rzeczywistość, może pomóc zrozumieć duchowe znaczenie wielu rzeczy, które nam się przytrafiają, ale jest to jedna z wielu możliwości prowadząca  do poznania samego siebie.

źródło Onet.pl

Anna Kotlarek

Konsultantka Psychobiologii Vedica ® dr M. Radziszewskiej.
Łączy podejście medycyny wschodniej z tym, co nam wiadomo o zdrowiu na Zachodzie.
Mediator, filolog, autorka książki „Rozwód z samym sobą”.