Nieskończona sieć R.Louis Schultz, Rosemary Feitis

Anatomia powięzi w działaniu

Waga 1 kg
%

56,83 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

LEKTURA OBOWIĄZKOWA dla każdego lekarza, psychologa, fizjoterapeuty, masażysty oraz wszystkich stosujących terapie manualne.

Mamy tendencję do myślenia o strukturze ciała jako składającej się z mięśni i kości, a zapominamy o układzie powięziowym, który dosłownie łączy i daje oparcie elementom ciała, tworzy jego strukturę. Książka przedstawia tkankę łączną jako strukturę podobną do “sieci” opasującej całe nasze ciało i mającej zasadniczy wpływ na kształt sylwetki. Tkanka łączna (powięź) jak nieprzerwana pajęczyna spowija całe nasze ciało. To właśnie ona przechowuje zapisy wszystkich wzorców ruchowych oraz stanów emocjonalnych (kodują się w niej wszelkie urazy psychiczne, ‘twardnieje’ podczas stresu czy zwiększonego wysiłku).

 Ciało zawsze porusza się jako wibrująca całość. W jaki sposób w poruszającej się strukturze następuje podtrzymanie kości i mięśni?

– Wzorce ruchowe osoby są ekspresją jej wzorców osobowościowych. W jaki sposób można rozpuścić utrwalone wzorce napięć, odruchowe i zazwyczaj nieświadome?

– Jak rozpoznać i uwolnić zapis utrwalony na poziomie tkankowym np. wzorzec kompensacyjny, który powstaje pod wpływem urazu?

– Jak powięź wspiera dażenie ciała do osiągnięcia w każdej chwili maksymalnej równowagi i do dania naszym działaniom maksymalnego wsparcia?

 W życiu płodowym, tkanka łączna jest łożem różnicowania się komórek i z tego punktu widzenia jest pierwszą, podstawową bazą dla formy fizycznej. Z tej książki możemy się dowiedzieć,  w jaki sposób wszystkie części tej sieci są powiązane i tworzą „pasma” o idealnych właściwościach, które nie są ani za luźne, ani zbyt ścisłe. Lektura tej książki wskazuje, że metoda zwana Rolfingiem dotyczy właśnie tkanki łącznej i jest niezwykle skuteczna w pracy terapeutycznej. 

Książka omawia nie tylko znaczenie powięzi pod kątem chorób narządu ruchu; pokazuje również, że tkanka łączna – oplatająca nasze ciało jak pajęczyna i zmieniająca swoją strukturę i funkcję w zależności od miejsca, w którym się znajduje – jest magazynem i nośnikiem emocji, że jest ściśle związana z wizerunkiem osoby oraz jej świadomością.

Wydawnictwo: Virgo

Rok wydania: 2011

Format: 202×254

Ilość stron: 139

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wróć na górę