Młody Jęczmień

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Młody jęczmień to jedna z najstarszych uprawianych roślin, służył jako pokarm dla gladiatorów, a w starożytnym Babilonie niejednokrotnie jako wartościowy środek płatniczy.

Na czym polega fenomen młodego jęczmienia, chociażby na tym, że młoda roślina ma zupełnie inny skład niż dojrzałe ziarno. Sproszkowany sok z młodego jęczmienia jest suszony na słońcu następnie wyciskany w odpowiedniej temperaturze. Metoda ta pozwala na zachowanie wielu składników odżywczych. To nie wszystko młody jęczmień zawiera wiele witamin i składników mineralnych, a co czyni go zupełnie wyjątkowym to fakt, że zawiera całą gamę aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować. Co więcej chlorofil  zawarty w młodym jęczmieniu ma budowę niemal identyczną jak cząsteczki hemoglobiny, różni się od niej tylko jednym atomem.

Utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej

Jeżeli chcesz utrzymać równowagę kwasowo-zasadową to warto zastanowić się nad wprowadzeniem do diety młodego jęczmienia ponieważ jest to jedna z najbardziej zasadotwórczych roślin. Poza tym dzięki dużej zawartości błonnika jest polecany jako suplement dla osób odchudzających się. Błonnik dodatkowo powoduje uczucie sytości i poprawia pracę układu pokarmowego.

Witaminy zawarte w młodym jęczmieniu

Młody jęczmień zawiera dużą ilość witamin, o których wypadałoby wspomnieć:

– Witaminy z grupy B, kawas foliowy

– Młody jęczmień zawiera 5 razy więcej żelaza niż szpinak

– Nikogo nie trzeba przekonywać o znaczeniu witaminy C dla naszego zdrowia i tutaj kolejny raz pojawią się  wspaniałe właściwości młodego jęczmienia zawierającego siedmiokrotnie więcej witaminy C niż pomarańcza.

–  Trudno w to uwierzyć, ale młody jęczmień zawiera 37 razy większą dawkę wapnia niż brokuły czy kapusta.

– Kolejny wartościowy składnik to mangan biorący udział w procesach przemiany hormonów płciowych, które mają wpływ na płodność, minerał ten jest także elementem strukturalnym kości i skóry.

– Młody jęczmień zawiera poza tym znaczące ilości cynku wpływającego na stan naszych włosów, skóry i paznokci oraz selen, który pomaga między innymi w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego

Potas zawarty w młodym jęczmieniu pomaga w spalaniu węglowodanów i tłuszczów jak również dba o równowagę kwasowo-zasadową. Zielone listki młodego jęczmienia w porównaniu z pszenicą posiadają 25 razy więcej potasu.

Liczby mówią same za siebie i pokazuję wyjątkowe właściwości sproszkowanego soku z liści tej genialnej rośliny.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające