Srebro koloidalne

Wyświetlanie jednego wyniku

Srebro koloidalne już od lat jest wykorzystywane w medycynie i farmakologii, a leki z jego udziałem pojawiają się zarówno w farmakologii, jak i w okulistyce. Nic więc dziwnego, że systematycznie rośnie zainteresowanie jego właściwościami i liczba osób, które chciałyby mieć z nim kontakt częściej.

Czym jest srebro koloidalne?

Termin srebro koloidalne oznacza preparat zawierający mikroskopijne cząsteczki srebra oraz wodę dejonizowaną. Mieszanka charakteryzuje się dużym stopniem rozdrobnienia, a jej skuteczność, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku złota koloidalnego, jest uzależniona od zachowania odpowiednich proporcji. Ponieważ srebro jest metalem ciężkim, nie może być go zbyt dużo tak, aby organizm nie miał problemów z jego przyswojeniem. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma zaopatrywanie się w srebro koloidalne do picia wyłącznie z pewnych źródeł.

Jakie właściwości ma srebro koloidalne?

Srebro koloidalne sprawdza się znakomicie w procesie leczenia szeregu chorób. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o leczeniu chorób dziąseł, leczeniu zapalenia spojówek, kurzajek, wrzodów, licznych chorób skóry, a nawet w kontekście leczenia przeziębienia i grypy. Regularnie stosowane może też zmniejszać podrażnienia pojawiające się choćby w następstwie ukąszenia przez owada. Może też wspomagać proces leczenia zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia zatok, a nawet zapalenia oskrzeli i płuc. Oczywiście, nie wolno zapominać o tym, że stosowanie go nie powinno być postrzegane jak alternatywa dla terapii zaproponowanej przez lekarza.

Jak stosować srebro koloidalne?

Srebro koloidalne jest przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. W tym pierwszym przypadku należy jednak bacznie zwracać uwagę na to, w jaki preparat się zaopatrujemy. Z pomocą przyjdzie nam jedynie srebro niejonowe, jony srebra wchodzą bowiem w reakcje choćby z kwasami żołądkowymi, co może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Srebro koloidalne może być również stosowane w celach pielęgnacyjnych, a nawet – do likwidacji roztoczy.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające