Koloidy

Wyświetlanie jednego wyniku

Anokoloidy – alternatywa dla kosmetyków?

Coraz częściej w kosmetologii wykorzystywane są nanokoloidy. Niezwykłe właściwości małych drobinek metali, które są rozprowadzane w demineralizowanej wodzie, są dziś wykorzystywane do produkowania bardzo skutecznych produktów ochronnych i kosmetycznych.

Czym są nanokoloidy?

Nanokoloidy i koloidy są produktami Nanotechnologii. Ta nowoczesna dziedzina nauki, stwarza bardzo szerokie możliwości, także, jeśli chodzi o kosmetologie. Pojęcie to jest najczęściej definiowane jako otrzymywanie i zastosowanie struktur, których co najmniej jeden wymiar jest wyrażany w nanometrach. Dzięki temu możemy tutaj osiągnąć kontrolę na poziomie atomowym i molekularnym cząsteczek. Same nanokoloidy to małe klastery, które składają się z około stu atomów. Są one zawieszone w idealnie czystej zdemineralizowanej wodzie. W koloidach cząstki metali stanowią zdecydowanie większą część procentową od ich jonów.

Jakie właściwości mają nanokoloidy?

Każde koloidy mają inne właściwości. Na przykład srebro koloidalne jest bardzo silnie bakteriobójcze i ma działanie grzybobójcze. W przypadku złota należy tutaj docenić łatwość wnikania do wnętrza organizmu. Działa też silnie, jeśli chodzi o pobudzenie i regeneracje. Platyna jako jedyna wspomaga proces katalicznego niszczenia komórek rakowych i odnawia zdeformowane komórki zwłaszcza w przypadku skóry.

Dlaczego warto stosować nanokoloidy?

Nanokoloidy mają szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o kosmetologie. Likwidują one bakterie powodujące rozkład potu i tym samym likwidują jego nieprzyjemny zapach. Służą też jako ochrona przed pleśniami, grzybami, chorobami i jednocześnie pomagają je usuwać. Są nietoksyczne. Nie wywołują reakcji alergicznych i podrażnienia. Nie reagują z kwasami organicznymi oraz kwasem solnym. Kwasy te stanowią typowe składniki obecne wewnątrz trawiennego ludzkiego czy zwierzęcego układu pokarmowego. Ostatecznie są bezpieczne oraz nietoksyczne. Wspomagają rozwój komórek i nie akumulują się w organizmie, a także nie zawierają wolnych rodników i nie podrażniają błon śluzowych.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające