Obniżka!  Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza - Ni Maoshing Powiększ

Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza - Ni Maoshing

Nowy

Wielkie klasyczne dzieło prezentujące medycynę chińską

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 5 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 5 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 2,50 zł.


56,90 zł

-13,00 zł

69,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Neijing („Kanon medycyny wewnętrznej”) to jedno z najważniejszych klasycznych dzieł taoizmu oraz czołowy traktat medyczny tradycyjnej medycyny chińskiej. Jego autorstwo przypisuje się Żółtemu Cesarzowi, Huang Di, który panował w trzecim tysiącleciu p.n.e.
Traktat napisany jest w formie dialogu między Huang Di i jego ministrami. Zawiera bogactwo wiadomości z zakresu etiologii, fizjologii, diagnozy, terapii i profilaktyki chorób, jak również głęboką wiedzę o etyce, psychologii i kosmologii. Wszystkie wspomniane zagadnienia są omówione w kontekście holistycznego podejścia, zgodnie z którym życie jest całością powstałą z połączenia i wzajemnego oddziaływania składających się na nie zjawisk. Książka ta ukazuje naturalne prawa rządzące wszechświatem, a jednocześnie zawiera szereg praktycznych rad, pomocnych w kreowaniu długiego, szczęśliwego i zdrowego życia.
Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza to najstarsze w dziejach ludzkości klasyczne dzieło medyczne spisywane już od IV w p.n.e. Tak jak Hipokrates z Kos (460–377 p.n.e.) uważany jest za ojca medycyny europejskiej, tak Huanga Di zwanego Żółtym Cesarzem uznaje się za ojca medycyny Wschodu.

Wydawnictwo: Galaktyka

Rok wydania: 2012

Format: 155x240

Ilość stron: 342

Okładka: Twarda

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

 Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza - Ni Maoshing

Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza - Ni Maoshing

Wielkie klasyczne dzieło prezentujące medycynę chińską

Napisz opinię

Produkty powiązane

15 Innych produktów z tej kategorii