Mama alergika gotuje Tradycyjnie i Nowocześnie Katarzyna Jankowska

105 przepisów roślinnych. Oprawa miękka.

Waga 1 kg
%

60,68 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Książka zawiera 105 roślinnych, bezglutenowych przepisów bez głównych czternastu alergenów (mleka, jajek, glutenu, soi, orzechów, orzeszków ziemnych, selera, gorczycy, sezamu, łubinu, ryb, skorupiaków, mięczaków, kakao) oraz bez zwykłego cukru. Wszystkie przepisy są wegańskie i bezglutenowe.

Spośród wielu dostępnych na rynku publikacji z dietą wegańską i bezglutenową tylko w MAGicznych książkach znajdują się przepisy dań łączące obie diety wraz z eliminacją alergenów. Autorka udowadnia, że nawet podczas ścisłej diety eliminacyjnej, wykluczającej także mięso, ryby i gluten, można odżywiać się smacznie, zdrowo i różnorodnie.

Każdy przepis, podobnie jak w poprzednich książkach, został opatrzony adnotacją dietetyczną przeznaczoną dla osób reagujących krzyżowo na różne warzywa i owoce. Wszystkie potrawy zostały podsumowane pod kątem wartości odżywczych i kaloryczności, by ułatwić bilansowanie codziennej diety.

W części merytorycznej prof. dr hab. n. med. Maciej Kaczmarski przybliża temat alergii pyłkowo-pokarmowej u dzieci, młodzieży i dorosłych. Dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, alergolog, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, porusza temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na nasze zdrowie. Na kilku stronach książki autorka dzieli się swoją MAGiczną historią, którą napisało życie z alergią.

Książka przeznaczona jest nie tylko dla alergików, ale także dla wegan, wegetarian, osób na diecie bezglutenowej i miłośników zdrowego odżywiania. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Wydawnictwo: Mag

Rok wydania: 2020

Format: 210×240

Ilość stron: 255

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…