Magnez i jego dobroczynny wpływ

Magnez i jego dobroczynny wpływ

Wzmożona drażliwość, uczucie zmęczenia, niedające się opanować drżenie powiek czy skurcze mięśni, to najczęstsze objawy niedoboru magnezu w organizmie. Mogą one pojawiać się nawet wtedy, gdy stosujemy suplementację tym pierwiastkiem, ponieważ nie każdy dostępny w sprzedaży produkt zawiera magnez w odpowiednio przyswajalnej formie.

Magnez – wszechstronnie dobroczynny
Jest uważany za jeden z najważniejszych minerałów wpływających na utrzymanie dobrego zdrowia. Pomaga regulować ponad 300 procesów chemicznych zachodzących w organach wewnętrznych. Wszystkie przemiany i funkcje naszego organizmu wymagające energii potrzebują odpowiedniej dawki magnezu. Minerał ten zapewnia naszym mięśniom możliwość odpoczynku i restytucji po wysiłku. Dotyczy to również – może najistotniejszego – mięśnia sercowego.

Dzienne zapotrzebowanie na magnezu osób dorosłych wynosi od 300 do 400mg. Niedobór tego składnika w naszej diecie manifestuje się zazwyczaj zwiększoną wrażliwością na stres, co prowadzi do zmęczenia i szybszego wyczerpania – zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Niespokojny, przerywany sen, nieuzasadnione stany lękowe, problemy żołądkowe, brak apetytu i ogólny stan niepokoju mogą także wskazywać na niedostateczną ilość tego pierwiastka w naszym organizmie. Nie zapominajmy przy tym, że jego niedobór powoduje obkurczanie ścian naczyń krwionośnych, co w rezultacie może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi.

Dobroczynny wpływ magnezu na organizm jest nie do przecenienia, bo poza powyższym, pomaga on także w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek. Pomaga również w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, w prawidłowej syntezie białka oraz
w podtrzymywaniu optymalnych funkcji psychologicznych, i wreszcie – zapobiega bolesnym skurczom łydek oraz uczuciu drętwienia kończyn.

Niestety przy normalnym odżywianiu dostarczamy organizmowi zaledwie
30–40 proc. niezbędnej ilości tego cennego pierwiastka. Zawartość magnezu w większości pokarmów jest stosunkowo niska, a w dodatku każdą filiżanką wypitej kawy i każdym drinkiem zawierającym alkohol wypłukujemy go z organizmu. Dlatego konieczne jest stosowanie diety zawierającej możliwie dużo bogatych w magnez produktów, takich jak: zielone warzywa, orzechy, nasiona, produkty pełnoziarniste, owoce morza, czekolada, kakao. Wybór takiej diety nie zawsze jest możliwy i nie zawsze odpowiedni ze względu na nasze osobiste preferencję.

Jak zatem uzupełnić niedobory?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest suplementacja preparatami, które zagwarantują najlepszą przyswajalność magnezu. Kwestia biodostępności. Zawartość czystego magnezu w różnych związkach tego minerału jest różna, ale należy pamiętać, że różna jest także jego przyswajalność, czyli sposób i stopień, w jakich jest on wykorzystywany przez nasz organizm.

Większość dostępnych na rynku preparatów ma w swoim składzie cytrynian magnezu. Jednak tak popularny cytrynian magnezu zawiera zaledwie 16 proc. czystego minerału, a tlenek magnezu –aż 60 proc. I choć przyswajalność z cytrynianu wynosi 29,6 proc., a z tlenku tylko 22,8 proc., to i tak w sugerowanej dawce dziennej (667 mg związków magnezu) przyswojona ilość czystego magnezu wyniesie 17,1 mg dla cytrynianu i aż 91,2 mg dla tlenku magnezu.

Ponadto najnowsze prace badawcze wykazały, że magnez z tlenku magnezu jest nawet 2,5 razy lepiej absorbowany przez komórki organizmu, co jest bardzo istotne dla skuteczności i czasu jego
działania. Magnez z cytrynianu natomiast podwyższa poziom tego minerału we krwi, co świadczy o tym, że jest on gorzej wchłaniany przez komórki, a tym samym – mniej skuteczny.

Skuteczne rozwiązanie
Badania naukowców poświęcone magnezowi i jego wpływowi na funkcjonowanie naszych komórek jednoznacznie dowodzą, że nie każdy preparat jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie
organizmu na ten pierwiastek. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest wybór skutecznego suplementu, który dzięki wysokiej przyswajalności może zapobiec niedoborom i ich przykrym
skutkom.
Magnez+300 duńskiej firmy Biosym to najwyższej jakości preparat, który w każdej kapsułce zawiera 300 mg tego minerału. Niezwykle wysoką biodostępność uzyskano tu przez połączenie L-pidolanu i tlenku magnezu. Tlenek magnezu to jedno z najbogatszych źródeł magnezu. Jest skutecznie wykorzystywany w komórkach i tkankach organizmu.
L-pidolan jest organiczną, nowszą formą magnezu, która zapewnia jego szybkie i wydajne wykorzystanie w organizmie. Jest on doceniony i polecany przez czołowych badaczy europejskich, ponieważ we wszystkich testach wykazuje przekonującą biodostępność i efektywność.
Podstawą tych wspaniałych wyników jest to, że L-pidolan jest wchłaniany niemal błyskawicznie i skutecznie przez komórki organizmu, nie ulega tak szybkiemu ani tak całkowitemu wydaleniu,
jak ma to miejsce w przypadku innych soli mineralnych.

Wybierz to, co najlepsze
Wybierz Magnez+300 firmy Biosym. Wystarczy jedna kapsułka dziennie, by dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę tego cennego pierwiastka i mieć pewność, że zostanie on w pełni wykorzystany.
Wyłączny dystrybutor na Polskę:
Medi-Flowery ApS Sp z o.o.
Więcej informacji na stronie
www.medi-flowery.com
lub pod nr telefonu 506 807 654

Przypisy
1. Rude RK, Shils ME. Magnesium. In: Shils
ME, Shike M, Ross AC, Caballero B, Cousins RJ, eds. Modern Nutrition in Health
and Disease. 10th ed. Baltimore: Lippincott Williams & Wilkins; 2006:223–247.
2. Food and Nutrition Board, Institute of
Medicine. Magnesium. Dietary Reference
Intakes: Calcium, Phosphorus, Magnesium,
Vitamin D, and Fluoride. Washington D.C.:
National Academy Press; 1997:190–249.
3. https://goo.gl/Wq86CO
4. Magnesium Research 2012; 25 (1): 28–39.

Liliann Kristinn Elmborg
Autorka książek:
Skuteczne kuracje oczyszczające
Zarówno w kraju, jak i za granicą, prowadzi prelekcje na temat medycyny naturalnej.

https://purana.com.pl/magnez/