O jelitach czego nie widać

O jelitach czego nie widać

Wyobraźmy sobie domy, których kolorowe fasady są malowane – odnawiane corocznie, ale w środku – od drzwi wejściowych po najdalsze zakamarki – nikt nigdy nie sprzątał, niczego nie remontował, nie mył. Brudne ściany, niedrożne rury oraz przewody kanalizacyjne, zaśmiecone podłogi. Nikt nie chciałby tak żyć. A teraz wyobraźmy sobie nasze ciała, w których mieszkamy. Po pracy, wysiłku fizycznym, przed wyjściem na miasto kąpiemy się, czeszemy, perfumujemy – chcemy ładnie i świeżo wyglądać, pięknie pachnieć. Bo to widać, czuć. W środku zaś ciągle bałagan. Co możemy zrobić? Zacząć od oczyszczenia jelit.

Sygnały ostrzegawcze

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że pozornie niegroźne, przejściowe objawy, takie jak zmęczenie, depresja, zgrzytanie zębami przez sen, nocne lęki, podkrążone oczy, uporczywe bóle głowy, moczenia nocne, choroby przewodu po karmowego, alergie (metabolity pasożytów są mocnym alergenem, w wyniku czego występują uczulenia) i wiele innych może świadczyć o obecności w organizmie pasożytów oraz zanieczyszczeń. Nawet laboratoryjne badania na obecność szkodliwych drobnoustrojów bywają zawodne. Tym bardziej, że rzadko się im poddajemy. Wybieramy niewiedzę, bo to łatwiejsze. Nie zawsze jednak, na szczęście, bo przecież np. myjemy ręce, nie badając ich na obecność mikroorganizmów. Profilaktycznie? A dla czego nie dbamy o profilaktykę w od niesieniu do jelit, a także innych ważnych wewnętrznych filtrów organizmu? Na prawdę wystarczy kilka kuracji ziołowych, aby usprawnić i zabezpieczyć organizm. To takie proste, a tak niewielu z nas decyduje się na tego rodzaju za biegi. Pasożyty są wszędzie. To żaden wstyd, że znajdują drogę do naszych organizmów. Wstydem powinno być to, że się z nimi nie walczy.

Jak pozbyć się niechcianych współlokatorów

Nie da się uniknąć kontaktów z drobnoustrojami – bo musielibyśmy żyć w sterylnym, wirtualnym świecie, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń i zagrożeń. Można natomiast pomóc organizmowi w walce z intruzami, powodującymi problemy trawienne, przewlekłe zmęczenie, nadwagę czy różnego rodzaju uczulenia. Oczyszczając jelita chronimy cały organizm. Pasożyty wędrują bowiem, atakując także inne organy wewnętrzne, m.in.: wątrobę, nerki, płuca, serce, mięśnie, a nawet mózg. Są przy tym źródłem silnie trujących substancji, które system immunologiczny musi neutralizować i zwalczać. W obronie przed nimi od lat pomagały praktyki oczyszczania organizmów.

W niektórych kulturach ci, którzy tego nie czynili, byli uważani za brudnych. A gdyby i dziś skorzystać z mądrości ludowych, poddając się ziołowej kuracji oczyszczającej? Kiedy, dzięki niej, organizm zostanie uwolniony od szkodliwego balastu pasożytów, toksyn oraz złogów, powróci do naturalnej równowagi i wypełni się nową energią. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proponowane zabiegi są czasochłonne, wymagają wewnętrznej dyscypliny. Na pewno łatwiej coś raz połknąć, wstrzyknąć, wmasować i mieć wszystkie problemy z oczyszczaniem z głowy, tak jak łatwiej byłoby raz w życiu umyć ręce czy wziąć kąpiel.

Nie chodzi jednak o łatwość, a skuteczność.

Liliann Kristinn Elmborg – autorka książki: Skuteczne kuracje oczyszczające. Zarówno w kraju jak i za granicą prowadzi prelekcje na temat medycyny naturalnej.

Artykuł: Nieznany Świat 12.2019 r

https://purana.com.pl/produkt/produkty-na-oczyszczanie-jelit/https://purana.com.pl/?s=skuteczne+kuracje