Lekcje stoicyzmu, John Sellars

Czego filozofowie mogą nas nauczyć o życiu

Waga 1 kg
%

28,69 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 

Opis

Krótki i praktyczny poradnik dla nowoczesnego stoika. Od kilku lat stoicyzm cieszy się coraz większą popularnością. Ale o co tak naprawdę chodziło stoikom? By odpowiedzieć na to pytanie, filozof John Sellars na nowo odczytuje dzieła Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Przygląda się nie tylko pozostawionym przez nich tekstom, ale też ich codzienności, która pomaga zrozumieć, czego starożytni mogą nauczyć nas dzisiaj. Na nieco ponad stu stronach Sellars wyjaśnia, jak według stoików radzić sobie z emocjami, przezwyciężać porażki i w końcu – jak odnaleźć swoje miejsce w życiu.

Stoicyzm to filozofia, która zakłada całkowite zrozumienie i akceptację, bez nadmiernego afektywnego reagowania. Jest to sposób na radzenie sobie z nadmiernym wpływem emocji w naszym życiu i wprowadzenie dużej porcji racjonalności do każdego dnia. Wszystko to jednak nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wtajemniczeniem w tę piękną i ważną filozofię zajął się autor książki “Lekcje stoicyzmu”.

Od kilku lat stoicyzm staje się coraz popularniejszą filozofią, choć przed tyle lat odszedł w dużej mierze w zapomnienie. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Można spekulować, że ta nagła popularność wiąże się z coraz większą komplikacją świata i nadmiarem emocji własnych oraz ludzi, których nawet dobrze nie znamy. Wszystko to sprowadza się do potrzeby zapewnienia sobie spokoju własnego, wobec innych, jak i całego świata. Stoicyzm podsuwa nam sposób na funkcjonowanie w społeczeństwie bez poczucia nadmiernej zależności od niego.

Książka ta stanowi przybliżenie najważniejszych myśli wielkich filozofów stoicyzmu. Poznasz tutaj słowa Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Autor przygląda się tutaj ich tekstom, odnosząc je do dzisiejszej codzienności. Dowiesz się tutaj, jak radzić sobie z emocjami, przezwyciężać porażki oraz znaleźć swoje miejsce w życiu.


O autorze

Autorem tej publikacji jest John Stellars, który jest filozofem i myślicielem. W jego kolekcji można znaleźć wiedzę przekazaną w przystępny sposób, a w tym książkę “Cztery kroki do szczęśliwego życia”.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Rok wydania: 2021

Okładka: twarda

Format: 125×195

Ilość stron: 112

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…