Medycyna chińska

Wyświetlanie 1–16 z 23 wyników

Świadome osoby coraz częściej nieufnie podchodzą do medycyny akademickiej. Główną wadą praktyki wielu lekarzy jest fakt, że leczą chorobę, bardzo konkretny wyizolowany objaw, ale nie patrzą na pacjenta holistycznie, czyli całościowo. Stąd odwrotowi od akademickiej medycyny towarzyszy renesans tradycyjnych metod leczenia, ziołolecznictwa, leczenia dietą itp. Łatwo tu niestety wpaść w pułapkę i zaufać różnej maści szarlatanom. Z pomocą mogą przyjść książki o medycynie chińskiej, które zawierają dawkę praktycznej, ale sprawdzonej i rzetelnej wiedzy.

Tradycyjna medycyna chińska traktuje człowieka jako całość. W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej bardziej dąży do utrzymania równowagi w całym organizmie, a także między sferą ciała i umysłu, rozumiejąc, że tylko taka harmonia zapewnia zdrowie i długie życie w dobrostanie. Na początek warto sięgnąć po książkę “Medycyna chińska w praktyce” Hamid Montakab, która jest kompendium wiedzy o tradycyjnych i skutecznych sposobach terapii. Dobre książki o medycynie chińskiej odzwierciedlają podejście do pacjenta właśnie jako całości, dobrym przykładem takiego w pełni holistycznego podejście będzie ” Chińska droga do zdrowia, spokoju i wolności Wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie” Gerada Kite’a.

Czytaj więcej

Każda część świata charakteryzuje się swoim własnym podejściem do takich kwestii jak wierzenia czy leczenie. W dawnych tradycjach często te zagadnienia łączą się ze sobą. Przykładem tego jest na przykład tradycyjna medycyna chińska. Najlepsze książki opisujące ją pokazują dawne praktyki oraz to, w jaki sposób zachowały się one aż do czasów współczesnych. To także bogate źródło wiedzy historycznej dotyczącej takich tematów jak ziołolecznictwo czy rola aktywności fizycznej w życiu człowieka.

Na czym polega medycyna chińska?

Na początku warto dowiedzieć się, na czym polegają wybrane naturalne sposoby, na przykład wywodzące się z Dalekiego Wschodu. W swojej ojczyźnie stanowią one wciąż ogromną część standardowych usług lekarskich. Medycyna chińska i książki o niej to efekt ponad dwóch tysięcy lat zgromadzonego doświadczenia. W jej skład wchodzą na przykład ziołowe kuracje, akupunktura, masaże i ćwiczenia czy dietetyczne terapie.

Oprócz tego najlepsze książki o medycynie chińskiej opisują także inne działania. Będą to takie czynności jak leczenie kolorem czy światłami, wykorzystywanie drzew oraz kamieni oraz stosowanie homeopatii. Duży nacisk kładziono przed tysiącleciami na to, by utrzymać organizm w stanie równowagi. Wszystko to daje ciekawy wgląd w to, jak zmieniało się podejście do chorób na przestrzeni wieków i w jaki sposób próbowano sobie z nimi radzić przy pomocy dostępnych środków.

Rola natury w medycynie chińskiej

Przyroda jest ściśle związana ze wschodnią duchowością czy praktykami leczniczymi. Z tego względu wiele książek o medycynie chińskiej opisuje na przykład ziołolecznictwo oraz stosowanie roślin – ich liści, korzeni, łodyg czy nawet nasion – do walki z różnorodnymi dolegliwościami oraz w celu poprawienia samopoczucia. Od początku istnienia cywilizacji ludzkość korzystała z zawartych w nich składników i badała ich wpływ na organizm człowieka.

Szeroki wybór książek o medycynie chińskiej i ich autorów

Wśród propozycji tekstów opisujących dalekowschodnie praktyki można spotkać dzieła z różnych zagadnień. Będą to zatem podstawy żywienia, techniki masażu różnych części ciała, treści dotyczące rozwoju akupresury lub wskazówki opisujące wykorzystywania roślin w codziennej diecie. Książki o medycynie chińskiej są tworzone przez takich autorów jak Yunnan Li Wu, Deborah Bleecker czy Jean Haner. Ci twórcy uwzględniają przede wszystkim holistyczne podejście do człowieka, jego zdrowia i harmonii w codziennym życiu.

Medycyna chińska – poznaj ją lepiej

Twórcy treści dotyczących naturalnych metod wspomagania swojego ciała i samopoczucia stawiają więc na wiele wieków doświadczenia oraz na naturalne rozwiązania. Szczególną rolę odgrywają w tym wszystkim produkty roślinne oraz masaże czy akupunktura. Podczas lektury warto przede wszystkim zweryfikować dodatkowo informacje, a nawet najlepsza książka o medycynie chińskiej nie zastąpi jednak konsultacji z profesjonalistą w gabinecie lekarskim. Takie sposoby bywają jednak wykorzystywane jako wsparcie czy uzupełnienie konwencjonalnego leczenia.

KSIĄŻKA

ksiazki

WYPRZEDAŻ
KSIĄŻKA 10-20 ZŁ

wyprzedaż książek

SUPLEMENTY
DIETY

Suplementy diety

KURACJE
OCZYSZCZAJĄCE

kuracje oczyszczające
Wróć na górę