Krajobraz strachu Adam Zbyryt

Jak stres i strach kształtują życie zwierząt

Waga 1 kg
%

35,18 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Adam Zbyryt pracownik Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Wydziału Biologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Zajmuje się badaniami na  tak zwanym “krajobrazem strachu” głównie u ptaków. Aby chronić ptaki najpierw trzeba lepiej zrozumieć ich zagadkowe dla nas zachowania.

Badania naukowe poświęcone temu zagadnieniu mają na celu zrozumieć, jak zwierzęta stojące na szczycie piramidy pokarmowej kształtują życie tych znajdujących się poniżej. I nie chodzi tu tylko o to, że te z góry zjadają te z dołu. Ostatnie odkrycia pokazały, że istnieje coś bardziej subtelnego, mogącego kształtować całe ekosystemy. Tą siłą jest strach. Strach przed utratą życia, strach przed byciem pożartym, strach przed drapieżnikami.

Strach i stres to nierozłączna para, która towarzyszy wszystkim organizmom od początku życia na ziemi. Zwierzęta w tym ptaki, muszą na co dzień mierzyć się z coraz większą liczbą nowych elementów w ich otoczeniu takie jak śmieci, drony, nowe rodzaje pokarmów, wiatraki. Na ile potrafią się dostosować, rozróżniać czy ignorować, jak nowa rzeczywistość wpływa na ich poziom strachu? Autor odpowie na te i wiele innych pytań w swojej książce.

Wydawnictwo: Marginesy

Rok wydania: 2021

Format: 145×210

Ilość stron: 398

 

Opis: Księgarnia Purana

 

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…