Jak Być Trwale Szczęśliwym tom I Paramahansa Jogananda

Stan umysłu to szczęście a nie zewnętrzne okoliczności

Waga 0,5 kg
%

29,00  26,00 

Opis

Jeśli pragniesz pogrążyć się w smutku, nikt na świecie nie zdoła cię uszczęśliwić. Jeśli jednak postanowisz być szczęśliwy, nikt na ziemi nie zdoła ci tego szczęścia odebrać.
Jeśli porzuciłeś nadzieję, że kiedykolwiek zaznasz szczęścia, rozchmurz się. Nie wolno tracić nadziei. Twoja dusza, będąca odzwierciedleniem wiecznie radosnego Ducha, jest samym szczęściem. Mając zamknięte oczy skupienia, nie ujrzysz szczęścia płonącego w twoim łonie. Ale choćbyś nie wiem jak zaciskał powieki uwagi, promienie szczęścia nieustannie próbują się przedrzeć do twego umysłu. Otwórz bramy spokoju, a odkryjesz jasne słońce radości w sobie.
Jeśli postanowiłeś odnaleźć radość w sobie, prędzej czy później tego dokonasz. Szukaj jej każdego dnia, zagłębiając się w medytacji, a z pewnością odnajdziesz wieczne szczęście. Nie porzucaj dążenia do wewnętrznego skupienia, a odnajdziesz w sobie najwyższe szczęście.
Szczęście przychodzi nie wtedy, gdy go bezradnie pragniemy, ale gdy marzymy, rozmyślamy i żyjemy nim w każdych okolicznościach. Nieważne, co robisz, dbaj o podziemny nurt szczęścia, tajemną rzekę radości, która płynie pod piaskami twoich myśli i skalistym podłożem twardych prób.
Niektórzy ludzie często się uśmiechają, choć ukrywają serce skorodowane smutkiem. Powoli więdną pod cieniami nic nie znaczących uśmiechów. Są tacy, którzy uśmiechają się z rzadka, choć pod powierzchnią tryska w nich milion źródeł śmiejącego się spokoju. Naucz się być potajemnie szczęśliwy w swoim sercu pomimo okoliczności i powtarzaj sobie: „Szczęście jest największym z boskich praw przyrodzonych – ukrytym skarbem mojej duszy. Odkryłem, że jestem potajemnie bogaty ponad najśmielsze sny królów”. 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Centrum

Rok wydania: 2017

Format: 145×205

Ilość stron: 118

Dodatkowe informacje

Waga 0,5 kg

NEWSLETTER

Subskrybuj jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach