Języki zwierząt Eva Meijer

Waga 1 kg
%

31,08 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,08 

Opis

Czy wiesz, że delfiny i papugi mówią do siebie po imieniu, w pieśniach ptaków można odnaleźć struktury gramatyczne. Słonie w niewoli czasami używają do komunikacji ludzkich słów. Wilki wykorzystują WYCIE do przekazywanie informacji o swojej tożsamości.

Jednym ze sposobów w ocenianiu gramatyki innych zwierząt jest rola, jaką odgrywa mowa ciała. Wyraz twarzy, postawa i ruchy mogą wydawać się prymitywnymi składowymi komunikacji.  Traktując ludzki język jako wzór dla wszystkich języków, automatyczne wykluczamy wiele języków zwierząt. Kiedy ludzką gramatykę w sensie formalnym postrzegamy jako ramy dla wszystkich istot, trudno jest docenić gramatykę zwierząt. Badania pokazują, że świat świat zwierząt, ma  wypracowany swój sposób komunikacji w zakresie informacji, które są dla nich istotne.

Współczesna technologia komputerowa pozwala mapować, interpretować dźwięki, ale również na nie odpowiadać. Biolodzy i etnolodzy dopiero teraz zaczynają eksplorować to zagadnienie więc jeszcze długa droga przed nimi.

Wydawnictwo: Marginesy

Rok wydania: 2021

Format: 145×210

Ilość stron: 230

 

Opis: Księgarnia Purana

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…