Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci, Hanna Łupińska

Laureaka konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci

Waga 1 kg
%

45,09 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

  • Co widzę, gdy zamknę oczy?
  • Dlaczego ja to nie ty?
  • Skąd mam pewność, że jawa to nie sen?
  • Czy trudniej jest być dzieckiem, czy dorosłym?

Dzieci słusznie uważane są za największych filozofów świata. Zadają pytania, które wielkim myślicielom spędzają sen z powiek. Potrafią widzieć więcej, czuć lepiej i być bardziej. Poznają świat poprzez pytania i wątpliwości.

Poszukiwanie odpowiedzi to podróż do świata wyobraźni. Podróż najważniejsza w życiu – bo to wyobraźnia rozwija samodzielne, twórcze myślenie. Uczy rozwiązywać problemy, pozwala uodpornić się na manipulację. Otwiera na różnorodność.

Tę książkę stworzy z tobą twoje dziecko. Wspólnie wybierzecie się do krainy pytań, na które nie ma jednej odpowiedzi. Pytań tak nieprzewidywalnych i trudnych, że mogą je zadać tylko dzieci. Lub filozofowie.

Od Autorki:

„Zachęcam do czytania Jestem razem z dzieckiem. Poprzez wspólne rozważania i szukanie odpowiedzi pomagamy najmłodszym opanować sztukę prowadzenia dyskusji, argumentowania, słuchania rozmówcy i szacunku dla cudzych poglądów. Dla Ciebie natomiast lektura może się okazać świetną gimnastyką umysłu. Jestem pewna, że Twoje dziecko stanie się wspaniałym przewodnikiem po świecie fantazji i pomoże Ci rozwinąć uważność, wrażliwość i ciekawość”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Wydawnictwo: Znak emotikon

Rok wydania: 2021

Okładka: twarda

Format: 210×270

Ilość stron: 71

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…