Jak myśleć o sobie dobrze Stefania Stahl

O sztuce akceptacji i życiu bez lęku

Waga 1 kg
%

32,79 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Stefania Stahl najsłynniejsza psychoterapeutka w Niemczech, od lat prowadzi seminaria na temat poczucia własnej wartości.

Te trzy słowa: Poczucie Własnej Wartości – opisują rodzaj wewnętrznego przekonania, które decyduje o sposobie naszego życia i odczuwalnym z niego zadowoleniu. Z tym określeniem wiąże się inne Pewność siebie. Pojawia się pytanie, czym różni się osoba pewna siebie od niepewnej. Odpowiedź jest bardzo prosta. Człowiek pewny siebie akceptuje się wraz ze swoimi słabościami.

Autorka w swojej książce niejednokrotnie podkreśla, że prawie wszystkie zaburzenia psychiczne powstają w wyniku niskiego poczucia własnej wartości. Tego typu osoby są nadmiernie drażliwe z powodu zranień, których doświadczyły w dzieciństwie. Pierwsza głęboka niepewność powoduje ciągłe pytania o to, czy jesteśmy lubiani, chciani. Ten rodzaj lęku towarzyszy niepewnym siebie osobom i dlatego tak łatwo je urazić. Wbrew pozorom mogą często dążyć do perfekcji ponieważ nikogo nie chcą zawieść, są świetnymi pracownikami i kumplami, na których zawsze można polegać. Mogą zajmować bardzo wysokie stanowiska i być specjalistami w swoje dziedzinie i dalej borykać się z lękami przed odrzuceniem.

Stefania Stahl krok po kroku uświadomi nam z czego wynikają destrukcyjne dla nas zachowania. Następnie dostaniemy konkretne narzędzia, które będą pomocne w zmianie nie tylko przekonań, nawyków, ale przede wszystkim myśli.

Wydawnictwo: Otwarte

Rok wydania: I wydanie 2021

Format: 145×210

Ilość stron: 315

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę