Biblia umysłu i ciała Dr Mark Atkinson

Twoja osobista recepta na całkowite zdrowie

%

19,00 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Dr Mark Atkinson jest wiodącym lekarzem medycyny integracyjnej, specjalizuje się także w problematyce powiązania umysłu i ciała.

W wyniku badań prowadzonych we wczesnych latach 70 tych ubiegłego wieku odkryto, że aktywności przejawiane przez nasz umysł (myśli, emocje)  mają swoje niezwykle namacalne i mierzalne fizyczne odpowiedniki zwane neuropektydami. Rodzaj wytwarzanego neuropektydu, a istnieje ich ponad 100, jest określany przez natężenie lub odcień emocji, której doświadczasz. Jeśli czujesz się szczęśliwy, twoje ciało produkuje “szczęśliwe” odpowiedniki neuropektydowe i to samo dzieje się w przypadku innych emocji. Dodatkowo każdy proces chorobowy czy destabilizacja organizmu ma wpływ na pracę tych cząsteczek. W związku z tym nie można traktować umysłu i ciała jako dwóch osobnych bytów.

Co więcej wiele chorób psychicznych może mieć swoje podłoże w niedoborach substancji odżywczych lub zbyt dużej zawartości metali ciężkich w organizmie. Zintegrowane połączenie tych wszystkich czynników daje bardzo dobre efekty, w leczeniu chorób o podłożu psychicznym czy fizycznym.

Wydawnictwo: Head republic

Rok wydania: 2012

Format: 140×220

Ilość stron: 418

Opis: Księgarnia Purana

group38
Może spodoba się również…

Wróć na górę