Apiterapia Bogdan Kędzia Elżbieta Hołderna-Kędzia

Leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi

Waga 1 kg
%

40,96 

Cena w ostatnich 30 dniach nie zmieniła się

Opis

Miód jest jednym z największych dobrodziejstw natury. To nie tylko smaczny i odżywczy pokarm, lecz także cenny składnik wykorzystywany w apiterapii, czyli w leczeniu miodem i produktami pszczelimi. Skutecznie chroni organizm przed chorobami, a w przypadku ich wystąpienia wspomaga kurację. Jego różnorodność pozwala na dobranie konkretnego gatunku do danego schorzenia, dając możliwość skutecznego działania. Książka Apiterapia. Leczenie miodem i produktami pszczelimi przybliża ten fascynujący temat, będący przedmiotem niesłabnącego zainteresowania lekarzy i ośrodków naukowych na całym świecie.

Autorzy to wybitni znawcy apiterapii. Jako naukowcy specjalizują się w dziedzinie mikrobiologii oraz farmakologii leku roślinnego.

Najstarsze wykopaliska świadczące o zainteresowaniu człowieka dzikimi pszczołami pochodzą z epoki neolitycznej. Pszczelarstwo znane było już w starożytnym Egipcie już 6 tysięcy lat temu. Pszczoły miodne trzymano w trzcinowych ulach, a właściciele pasiek wędrowali na tratwach po Nilu w poszukiwaniu miododajnych roślin. Miód wykorzystywano jako lekarstwo a z kolei propolis do leczenia ran.

Książka skierowana jest zarówno do osób dbających o zdrowie, jak i do farmaceutów, specjalistów poszukujących rzetelnych informacji o wykorzystaniu miodu w lecznictwie.

Wydawnictwo: SBM

Rok wydania: 2023

Format:  170×250

Ilość stron: 190

Okładka: twarda, papier kredowy

 

Opis: Księgarnia Purana

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
Wróć na górę