ALOES

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

ALOES

Aloes to roślina, która jest znana już od starożytności. Jej właściwości były znane już pięć tysięcy lat temu. Zdawali sobie sprawę z nich Grecy, Rzymianie, Babilończycy, Hindusi, Chińczycy i Indianie.

Krótka historia aloesu

Pierwsze wspominki o samej roślinie i jej właściwościach pochodzą z roku 1750 przed naszą erą. Przez wiele lat określany był rozmaicie. Nazywany był niebiańską różdżką, niebiańską pałeczką, życiodajną rośliną, lilią pustyni, lekarzem w doniczce, domowym lekarzem, darem niebios, cudowną rośliną, cudem z nieba, darem Wenus, rośliną nieśmiertelności, rośliną pierwszej pomocy, zielonym lekarzem, lekiem na oparzenia lub jako cichy uzdrowiciel.

Właściwości aloesu

Aloes jest prawdziwą skarbnicą cennych substancji. Sok z aloesu jest bardzo skuteczny choćby w przypadku alergii. Stosowany jest też na trudno gojące się rany, a także znacznie poprawia odporność ogólną organizmu. Sok z aloesu silnie stymuluje układ immunologiczny. Dzięki temu roślina ta łagodzi wszelkie objawy łuszczycy, alergii oraz egzemy. Jest z tego powodu głównym składnikiem Biostyminy, Boldaloiny i Alaxu. Maści aloesowe i wyciągi sprawdzają się w najtrudniejszych skórnych problemach takich jak odleżynach, owrzodzeniach, ranach popromiennych. Aloes zawiera też antyprostaglandyny, które hamują procesy zapalne i działają przeciwbólowo. Dlatego preparaty z tej rośliny zaleca się przy nerwobólach, reumatyzmie i gośćcu. Niektórzy eksperci uważają też, że aloes może sprawdzić się u osób chorych na cukrzycę, gdyż obniża poziom cukru.

ALOES   Jest jeden produkt.
Wyświetlam 1 - 1 z 1 produktu
Wyświetlam 1 - 1 z 1 produktu