RDEST OSTROKOŃCZYSTY

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

RDEST OSTROKOŃCZYSTY

Rdest Ostrkończysty od wielu wieków wykorzystywany jest w medycynie chińskiej oraz japońskiej. Stosowany jest jako skuteczny środek na różnego rodzaju infekcje, bóle stawów oraz przy schorzeniach nerek.

Wpływ rdestu na schorzenia nerek

Wyciągi z kłączy rdestowca wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a także wspomagają zwalczanie patogenów i optymalizują odpowiedź zapalną organizmu. Wyciąg z tej rośliny znacznie wspomaga procesy oczyszczania oraz detoksykacji organizmu. Wspomaganie przy schorzeniach nerek jest możliwe, gdyż rdest jest bogatym źródłem resweratrolu, który jest silnym antyoksydantem, wymiata wolne rodniki tlenowe i stabilizuje strukturę błon komórkowych. Dodatkowo wyciągi z kłączy rdestowca wywierają ochronny wpływ na układ krążenia, działają antyagregacyjnie.

Jak rdest pomaga w leczeniu zmian reumatycznych?

Rdest wykorzystywany jest także przy wszelkich dolegliwościach reumatycznych, a zwłaszcza przy zapaleniach stawów. Estrogenne, przeciwzapalne, przeciwwysiękowe i przeciwnowotworowe właściwości rdestowca mogą mieć zastosowanie w leczeniu i profilaktyce stanów zapalnych. Poprawa nie jest tutaj natychmiastowa, ale składniki znajdujące się w tej rośliny sprawiają, że odczuwane bóle stają się mniej dokuczliwe, co wpływa na poprawę stanu całego organizmu. Rdestowiec jest też źródłem biopierwiastków: selen, miedź, molibden, mangan, żelazo, cynk. Ziele z kolei zawiera fenolokwasy, flawonoidy, chryzofanol, garbniki i kumarynowce. Składniki tej rośliny hamują także rozwój grzybów i bakterii chorobotwórczych, które często wpływają na kondycje stawów.

RDEST OSTROKOŃCZYSTY   Jest jeden produkt.
Wyświetlam 1 - 1 z 1 produktu
Wyświetlam 1 - 1 z 1 produktu