WITAMINA B17

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

WITAMINA B17

Witamina B17 to związek chemiczny, który występuje w wielu roślinach oraz owocach. Po raz pierwszy została wyodrębniona w XIX wieku i od razu zyskała popularność dzięki możliwemu działaniu antynowotworowemu.

Na co wpływa witamina B17

Witamina B17 występuje w pestkach moreli, wiśniach, śliwkach, brzoskwiniach, a także warzywach strączkowych. Sama witamina w organizmie każdego człowieka rozkłada się tak samo. Wedle wielu zwolenników stosowania tej witaminy ma ona działanie profilaktyczne i wspomaga znacząco profilaktykę antynowotworową.

Terapia przeciwnowotworowa z pomocą witaminy B17

Działanie antynowotworowe witaminy B17 nie zostało naukowo potwierdzone, ale zapiski o jej działaniu pojawiły się w medycynie dalekowschodniej już cztery i pół tysiąca lat temu. Samo przeciw rakowe działanie witaminy B17 polega na tym, że rozkłada się ona w komórkach nowotworowych, a jednocześnie nie wpływa na zdrowe komórki. Dzięki zawartości enzymu o nazwie beta-glukozydaza cyjanowodór wnika w komórki chore i wraz z aldehydem niszczy je od środka. Wpływa więc nie tylko na obecność komórek nowotworowych, ale także zapobiega powstawaniu przerzutów dzięki skróceniu czasu życia komórki chorej. Środowiska sceptyczne wobec tej terapii uważają, że ilość substancji, która ma atakować komórki nowotworowe jest zbyt mała, aby witaminę B17 można było uznać za niezwykle skuteczną. Z pewnością jej stosowanie powinny rozważyć osoby, które zmagają niskim ciśnieniem krwi. Zbyt duże dawki witaminy B17 mogą bowiem znacznie obniżyć ciśnieniem krwi.
WITAMINA B17  Jest jeden produkt.
Wyświetlam 1 - 1 z 1 produktu
Wyświetlam 1 - 1 z 1 produktu