KRZEM

Promocje

Nowe produkty

Wydawcy / Producenci

KRZEM

Krzem - pierwiastek młodości

Krzem zwany jest współcześnie pierwiastkiem życia i młodości. Jeszcze kilka lat temu niewiele się o nim mówiło a warto wiedzieć, że jest jednym z minerałów najczęściej występujących w przyrodzie. W organizmie człowieka krzem występuje w tkance łącznej czyli w ścięgnach, więzadłach, torebkach stawowych, chrząstkach, kościach, mięśniach i tkance tłuszczowej. Krzem organiczny przyspiesza znacząco zrost kości po złamaniu. Wpływa na stan naszych włosów, wstrzymuje wypadanie. Zwany jest pierwiastkiem młodości gdyż, jak wiele badań potwierdziło, odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Poza tym dba o elastyczność tętnic i żył.

Skutki niedoboru krzemu 

Z biegiem czasu chrząstka nie jest w stanie być już odporna na wstrząsy. Gdy chrząstki zanikają kości dotykają się i powstaje ból. Współczesny człowiek ma niestety niedobory krzemu. Klasyczne objawy to zaczerwienienia na skórze, pajączki, żylaki, także osteoporoza i hemoroidy. Problemy skórne, przewlekły trądzik, próchnica czy bolesne miesiączki mogą także świadczyć o niedoborach krzemu. Niedobory krzemu przyspieszają procesy starzenia.
Zatem gdzie szukać krzemu w przyrodzie? Warto przygotowywać wywary z takich ziół jak: przywrotnik, pokrzywa, dziewanna, kozieradka, skrzyp polny, podbiał. Poza tym krzem występuje w owocach morza, rybach morskich, wodorostach i algach. Ci ciekawe pojawia się również w wodach mineralnych o właściwościach leczniczych. Możemy także przygotować wodę krzemową zalewając odłamki czarnego krzemu.
Jeżeli niedobory są zbyt duże warto rozważyć suplementację krzemu organicznego wzbogaconym siarczanem glukozaminy i chondroityny. Połączenie to stymuluje syntezę cząsteczek, które służą jak środek poślizgowy oraz poprawia regenerację uszkodzonych chrząstek stawowych.
 

KRZEM   Jest 2 produktów.
Wyświetlam 1 - 2 z 2 produktów
Wyświetlam 1 - 2 z 2 produktów